0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Обгонні муфти та бендікс стартера

Обгонні муфти, бендикси

Сучасні мотоцикли, скутери та інша мототранспортна техніка у своїй більшості обладнані пристроєм автоматичного запуску двигуна внутрішнього згоряння. Достатньо натиснути на відповідну кнопку та запуск двигуна почне здійснюватися. Запуск відбувається завдяки пристрою відомого під назвою – стартер. Сам стартер є звичайним електричним двигуном, для роботи якого необхідно підключити його, до джерела постійного струму. Процес подачі постійного струму відбувається після натискання на кнопку «START». Після того, як струм надійде на стартер, його вал починає обертальний рух, який передається на пов'язаний з ним бендікс. Після відключення кнопки «START» вимикається стартер і в цей момент двигун і стартер роз'єднуються завдяки бендиксу.

Про бендикс

Стартер встановлюють практично на всіх мототранспортних засобах, причому в деяких моделях бендікс на стартері може бути відсутнім. Для виконання його завдань у такому разі застосовується обгінна муфта. І бендикс і обгінна муфта в принципі виконують одну і ту ж задачу, але їх принцип дії та пристрій відрізняються один від одного. Обидва ці механізми виробляються різними компаніями, серед яких слід виділити такі, як PROX, RMS, TOURMAX, FORWARD, HAOJING, HAORUN, HONGJU, INPARTS, JH та KOMATCU. Якщо говорити про бендикс більш детально, то основними його деталями є дві шестерні, одна з яких гвинтова і може переміщатися на валу. Щодо першої шестерні, гвинтова переміщається в осьовому напрямку. Крім валу і шестерні, в конструкції бендикса передбачена установка механізму стабілізації, завдяки якому стає можливим надійна фіксація цих шестерень між собою, причому в потрібний момент.

Муфта вільного ходу

Що стосується обгінної муфти, або як її ще називаю муфта вільного ходу, то вона є механічним пристроєм. Її завдання запобігти передачі крутного моменту від валу веденого до валу ведучому у разі якщо швидкість веденого валу стала перевищувати швидкість ведучого валу. Крім того, за допомогою обгінної муфти можна в разі необхідності здійснити передачу моменту, що крутить, тільки в одну сторону. Та й сам принцип роботи муфти вільного ходу, не дозволяє передавати момент, що крутить, в одну і іншу сторони. Іншими словами в один бік момент, що крутить, може бути переданий, а ось при спробі передачі крутного моменту в інший бік, муфта буде просто прокручуватися.

У обгінної муфти є ряд переваг. Цей механізм має можливість включатися автоматично і не потребує будь-яких керуючих приводів. Крім того, конструкції відповідних вузлів і агрегатів транспортного засобу можуть бути спрощені завдяки наявному механізму вільного ходу. Та й сама конструкція обгінної муфти досить проста. Розрізняють обгінні муфти, виконані з установкою храпового механізму, а також облаштовані роликовим механізмом. Але якщо муфта з храповим механізмом ще підлягає ремонту, то неліквідний роликовий механізм потребує заміни на нову деталь.

Де купити

При правильному обслуговуванні та своєчасним профілактичним заходам, як обгінна муфта, так і бендикс, надійно та без поломок прослужать весь відведений ним регламентом термін. Звичайно бувають і винятки, коли вищевказані пристрої виходять з ладу в невідповідний момент. Якщо у вас таке сталося, то звертайтесь до нашого інтернет-магазину. Тут ви зможете як самостійно, так і за допомогою консультантів або продавців підібрати необхідну для ремонту деталь. Крім того, у вас буде можливість:

  • купити обгінну муфту або бендікс;;
  • замовити обгінну муфту або бендикс з доставкою за адресою у будь-якому населеному пункті України, у тому числі в місті Києві;
  • дізнатися про актуальні ціни на обгонні муфти або бендикси;
  • скористатися каталогом обгінних муфт чи бендиксів;
Відображення:
Вгору