0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Прокладки двигуна

Прокладки двигуна

Для чого потрібні прокладки

Далеко непростим механізмом є двигун. У його роботі беруть участь різні за своїм призначенням технічні рідини. Деякі з них працюють за умов підвищеного тиску. І, незважаючи на те, що двигун складається з різних, у тому числі і деталей, що стикаються між собою, його герметичність жодним чином не повинна бути порушена. Впоратися із завданням підтримки герметичності двигуна допомагають прокладки, що мають найрізноманітніші форми та виготовлені з різних матеріалів.
 

Призначення та види прокладок

Форма прокладки залежить від форми тих деталей, з якими їй доведеться стикатися. Матеріал прокладки залежить від фізичних властивостей рідини або матеріалів, з якими доведеться вступати прокладці у взаємодію. Розрізняють прокладки таких видів:
 • працюючі під впливом тиску, причому тиск поєднується з підвищеною температурою. До таких місць можна віднести, наприклад, блоки і головки блоків циліндрів, які утворюють камеру згоряння;
 • що працюють на запобігання проникненню технічних рідин у зовнішнє середовище. До таких рідин можна віднести моторне масло та охолоджуючі рідини;
 • працюють у місцях, де стикаються різні деталі, зокрема рухомі і нерухомі. У разі таку прокладку можуть називати сальником;

Основна корисна властивість прокладок

В результаті застосування прокладок зникає необхідність у бездоганній обробці поверхонь, що сполучаються так як більш м'яка, ніж поверхня деталей, прокладка згладжує всі нерівності деталі, приймаючи її форму. Як зазначалося вище, форма прокладки повністю залежить від форми деталі, на яку вона встановлюється. Тому при підборі прокладки не варто сподіватися на уніфікацію і шукати заміну від інших моделей. Тут кожен виробник гарантує безпроблемне встановлення прокладки лише на конкретну деталь.

Купуємо з розумом

Незалежно від того з якого матеріалу вам знадобилася прокладка (металева, мідна, азбестова, безазбестова, паранітова) і для якого конструктивного елемента двигуна, правильним буде проконсультуватися з фахівцем. Такі спеціалісти (консультанти) є у нашому інтернет магазині. Вони допоможуть здійснити правильний вибір прокладки двигуна, повідомити про можливі знижки на вартість прокладки, допомогти у вирішенні питання доставки товару і відповісти на інші питання, що вас цікавлять.

Купити прокладку двигуна для мотоцикла

Прокладка на двигун – важливий витратний матеріал для будь-якого мотоцикла. Вона забезпечує герметичність двигуна та запобігає протіканню технічних рідин. При ремонті на станції техобслуговування або при самостійному розбиранні силового агрегату райдери стикаються з проблемою вибору прокладки, тому що при першому знятті деталь втрачає свої властивості і вимагає заміни.

Як підбирається прокладка на двигун

З метою економії деякі мотовласники використовують замість прокладки високотемпературний герметик. Але він не такий надійний, тому що при перепадах температур (коли метал звужується і розширюється) і з часом герметик може дати усадку і не прилягати щільно до всієї поверхні. У такому разі стає високим ризик протікання технічних рідин, а також велика ймовірність розгерметизації системи, оскільки такий герметик перестає створювати та утримувати потрібний тиск.

Є навіть ті, хто вважає за краще самостійно вирізати прокладку, але тут потрібно бути особливо обережним, вирізати дуже рівно і стежити за матеріалом, який використовуєте. Такі прокладки можна використати, якщо вони повністю забезпечують герметизацію.

Якщо ви все ж таки вирішили не ризикувати і купити прокладку двигуна, дуже важливо підібрати виріб, який підійде саме вашому мотоциклу. Вони мають різні параметри:

 • Місце встановлення (ліва або права кришка двигуна).
 • Призначення (це може бути прокладка кришки генератора, кришки зчеплення та інші),
 • Форма та матеріал.

Матеріал вибирається виходячи з того, з яким середовищем стикатиметься розхідник. Недорогі прокладки на двигун бувають металеві та неметалеві. Металеві виготовляються з тонких листів сталі або міді, додатково обробляються герметиком.

Неметалічні роблять із гуми або зі спеціального складу з гумою, яка допомагає зберегти м'якість для згладжування шорстких поверхонь деталей, що ущільнюються. Такі розхідники менш довговічні, ніж металеві, але водночас вони є досить довгий час.

Зверніть увагу на те, що комплект прокладок двигуна може змінюватися в залежності від року випуску мотоцикла. Наприклад, прокладки для байка однієї і тієї ж моделі, але різного року випуску, будуть суттєво відрізнятися формою.

Як замінити прокладку двигуна мотоцикла

Коли ви знайшли відповідний розхідник, можна розпочати заміну. Перед тим, як зняти стару прокладку, постукайте по кришці деталі, до якої вона прилягає, так вона краще відійде. Якщо прокладка відходить шматками, частину, що прилипла, можна акуратно підчепити ножем.

Встановлюючи новий набір прокладок двигуна, переконайтеся, що розхідники повністю прилягають до поверхні, і лише після цього прикручуйте болти. Можна порекомендувати прикручувати хрест-навхрест, так що прокладка не почне відходити з будь-якої сторони.

Виробники прокладок та де краще купувати такі вироби

Вибираючи таку важливу деталь для свого мотоцикла, необхідно приділити увагу якості виробу. Краще зупинитися на продукції відомих брендів та купувати її у перевірених торгових точках, де пропонуються оригінальні товари, що відповідають заявленим властивостям.

У наш час комплект прокладок на двигун можна придбати від оригінальних виробників (Yamaha, Kawasaki, Honda), так звана прокладка OEM, так і у виробників запчастин післяпродажного обслуговування. Однією з найвідоміших компаній є Athena. Це італійська компанія, яка за 30 років стала лідируючою у виробництві механічних деталей та електроніки для всіх видів мототехніки.

Всі вироби Athena виготовляються з дотриманням стандартів якості та гарантують надійність. Також на увагу заслуговує продукція від компаній Namura і Winderosa, які давно відомі серед райдерів і виробляють високоякісні мотодеталі.

Інтернет-магазин Мотоквартал співпрацює безпосередньо з найкращими світовими виробниками прокладок та пропонує мотовласникам з України можливість купити найкращі вироби для мотоциклів та скутерів. Вигідні ціни на прокладку двигуна ми доповнюємо відмінним сервісом.

 
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
 • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
 • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
 • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
 • післяплата також доступна з додатковими витратами, що визначаються Новою поштою
 • на окремі товари необхідні повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару
Відображення:
Вгору