0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Коробки передач

 

Коробки передач

Цей конструктивний елемент встановлений у переважній більшості транспортних засобів. Він входить до складу трансмісії, яке призначення очевидне. Назва цього механізму – коробка перемикання передач або коробка швидкостей. Призначення – зміна швидкості, крутного моменту, напрями руху. З його допомогою можна від'єднати двигун від трансмісії тривалий час.

Види коробок передач

Коробки передач відрізняють за принципом їхньої дії. Відповідно до цієї класифікації видів коробок передач нараховують три, а саме: ступінчаста, безступінчаста та комбінована. У ступінчастих коробках передач ступінчасто змінюється і момент, що крутить. Іншими словами, у таких коробках передач кількість швидкостей фіксована: перша, друга, третя і т.д. Їх стільки, скільки передбачено конструкторами і зазвичай не перевищує восьми. Втім, для сімейства мотоциклів вистачає набагато меншої кількості щаблів передач.
 

Коробка передач механічного типу

Коробки передач такого типу набули найбільшого поширення та популярності серед любителів та професіоналів мотоциклетної справи. Є редуктором циліндричного типу з декількома ступенями. Перемикання передач здійснюється вручну. Кількість ступенів зафіксовано та зміні не підлягає. Її основні переваги перед іншими типами коробок передач:
  • конструкція проста та досить надійна;
  • відносно не дорога у виробництві, легко обслуговується, немає проблем під час виконання ремонтних робіт;
  • за будь-якого режиму руху дозволяє керувати перемиканням швидкостей вручну;

Принцип роботи

Якщо заглянути всередину коробки, то можна побачити пари шестерень. Кількість цих пар та кількість передач повністю збігаються. Плюс до шестерень бачимо два вали. Один із цих валів носить назву первинного або ведучого, другий відповідно вторинний або ведений. Шестерні, одна з яких знаходиться на провідному валу, а друга на веденому валу, знаходяться у постійному зачепленні між собою. У роботу вступає та пара шестерень, яку за допомогою важеля або лапки залучає водій транспортного засобу.

Про запчастини

Як і інші деталі, і механізми коробка передач потребує періодичного ремонту і заміни конструктивних елементів, що прийшли в непридатність. Придбати коробку передач у зборі або окремі деталі до неї ви можете в нашому інтернет магазині. На ціни скаржитися не будете, а обслуговування та умови продажу сподіваємося, вас приємно потішать.

 

 

 

Відображення:
Вгору