0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Троси зчеплення

Троси зчеплення

 
Зчеплення, винайдене Карлом Бенцем, знайшло своє застосування і в моторизованій транспортній техніці. Воно відноситься до такого компонента транспортного засобу, як трансмісія і має можливість від'єднувати та з'єднувати коробку передач з колінчастим валом двигуна внутрішнього згоряння. Керують роботою зчеплення у мотоциклах за допомогою відповідного важеля та троса зчеплення.

Наш інтернет магазин «Мотоквартал» має можливість запропонувати вам і допомогти купити, у разі потреби, відповідний мотоциклу, що експлуатується, трос зчеплення. Продавці та консультанти нашого магазину дадуть вам повну інформацію про товар, включаючи його ціну, найменування виробника та можливі терміни постачання. До речі, товар може бути доставлений як до столиці України місто Київ, так і до всіх інших міст нашої країни.

 
 


Після покупки троса зчеплення вам доведеться встановити його на свій мотоцикл. З цією метою можна звернутися до фахівців станції технічного обслуговування або спробувати встановити його самостійно. Звичайно, в останньому випадку вам знадобляться необхідні знання та відповідний інструмент. Втім, ці знання та інструмент потрібні при технічному обслуговуванні троса зчеплення.

Технічне обслуговування троса зчеплення полягає в його регулюванні, мастилі, а також при огляді на наявність пошкоджень. Такі перевірки троса зчеплення з одночасною мастилом його моторним маслом проводяться не рідше одного разу після кожних десяти тисяч пробігу мотоцикла.

Крім того, провести регулювання троса зчеплення необхідно в таких випадках:
  • вільний хід важеля зчеплення відповідає нормативам;
  • при повністю відпущеному важелі зчеплення все одно буксує;
  • навіть при повністю вичавленому важелі зчеплення, саме зчеплення залишається у включеному стані;

Для регулювання та змащення троса зчеплення використовують контргайку (позначена цифрою 2 на зображенні праворуч), а також регулювальний гвинт (3). Пильовик троса зчеплення (1) просто відводять убік.

Особливості троса зчеплення для мототехніки

Трос зчеплення на мотоцикл у Києві працює за тією ж схемою, що й трос газу. При натисканні на важіль наконечник переміщається і натягує сталевий осердя, внаслідок чого зчеплення вичавлюється. Подібна система використовується і у ручки газу, просто трос натягується за рахунок провертання важеля.

У деяких моделей мотоциклів використовуються два троси газу, які приєднуються до двох карбюраторів. Також бувають варіанти, коли один трос відкриває дросельну заслінку, а другий її закриває. Це дозволяє уникнути швидкого зношування троса.

Выбрати та купити трос зчеплення на мотоцикл може знадобитися при наступних проблемах із наявною деталлю:

  • регулярні підвищені навантаження;
  • Неправильна настройка;
  • відсутність своєчасного обслуговування;
  • Неякісне мастило;
  • Вигин троса внаслідок механічного пошкодження.

Мотовласник повинен стежити за станом тросиків та своєчасно їх міняти. Ремонтувати трос зчеплення на мотоцикл недоцільно, найпростіше купити новий. Багатожильна серцевина часто розплітається, що призводить до застрягання троса в кожусі та його неплавного ходу. Найчастіше натяг троса регулюється на кермі мотоцикла спеціальними важелями.

Як замінити та змастити тросик зчеплення на мотоциклі

Замінити трос можна як у гаражі чи на СТО, так і в польових умовах, якщо попередньо купити трос зчеплення потрібної конструкції. На першому етапі послаблюється контргайка регулювального гвинта, потім з кронштейнів та важеля вичавлювання вивертаються болти. Після цього можна витягнути трос з боби важеля і потім приступати до встановлення. Наконечник встановлюється на ручку, закручується болт, після чого трос фіксується до зчеплення.

Якщо в комплекті йде пильовик, необхідно виконати його встановлення. Деталь дозволить рідше проводити мастило, а також надійніше захистити комплектуючі та деталі зчеплення від пилу, бруду та води. Після встановлення проводиться регулювання, в результаті якого необхідно досягти вільного ходу важеля в межах 6-9 мм. Після цього затягуються контргайки регулювальних болтів.

Мастило тросів - заняття пересічне і досить нудне. Не кожен райдер готовий цим займатися перед кожним тренуванням та й ціна на троси зчеплення для скутера дозволяє значно простіше замінити виріб.

Найзручніше змащувати трос таким чином:

  • взяти пластмасову вирву з носиком, трохи більшим бобишки троса;
  • вирізати з губчастої гуми пробку в носик вирви;
  • вставити трос у вирву та заткнути носик приготовленою пробкою;
  • налити моторне мастило у вирву і почекати, поки мастило протиче.

Спосіб зручний, але часу займає багато. До того ж, якщо трос забруднений, його потрібно попередньо промити. Все це відбувається самопливом, та й результат посередній.

Більше просунутим способом змастити недорогий трос зчеплення на мопед є використання спеціального пристосування. Оболонка троса затискається в гумову муфту, в якій передбачено отвір для хоботка аерозольного мастила. Змащування відбувається під тиском та дуже швидко.

Крім того, трос дуже легко та ефективно можна попередньо промити аерозольним очищувачем. Саме мастило краще застосовувати спеціалізоване, але можна підібрати і інше, яке призначене для змащення тросів Боудена. Не спеціалізоване мастило швидше випливатиме з оболонки троса і операцію доведеться виконувати часто, незалежно від забруднення.

Де придбати трос зчеплення на мотоцикл в Україні.

Сьогодні троси зчеплення випускаються в найширшому асортименті, що дозволяє легко підібрати амортизатор під потреби будь-якого двоколісного транспортного засобу. Райдеру залишається тільки вибрати відповідного продавця, який надасть оригінальні амортизатори з усіма властивостями, заявленими виробником.

Інтернет-магазин Мотоквартал – саме такий постачальник, який безпосередньо співпрацює з відомими світовими виробниками мото запчастин. Для всіх українських мотолюбителів пропонується можливість придбати якісну продукцію, а ціна троса зчеплення буде дуже вигідною.

Практично у всіх мотоциклах, із встановленою механічною коробкою передач, для перемикання швидкостей використовується трос зчеплення. Цей простий за своєю виріб, незважаючи на ряд недоліків, широко використовується в мототранспортній техніці. З його заміною можуть упоратися навіть ті, хто вперше сів за кермо мотоцикла. Ціни на троси зчеплення не можна назвати високими, у зв'язку з чим найчастіше вигідніше виконати заміну троса, що прийшов у непридатність, ніж займатися його ремонтом. При регулярному та якісному обслуговуванні він може прослужити досить тривалий час. У переважній більшості випадків вихід з ладу цього виробу пов'язаний з природним зношуванням, а також корозією через попадання вологи.

Найкращі виробники тросів зчеплення

При виборі нового троса зчеплення слід орієнтуватися відомих виробників, продукція яких зарекомендувала себе з найкращого боку. Рекомендувати можна вироби таких компаній, як 4Ride, PROX, TOURMAX, VICMA, All Balls, BAJAJ, DRAG SPECIALTIES, HORZA, JR, KURYAKIN, M.C., MAGURA, Manle, TATA та TMMP. Але періодично можуть виникати ситуації, за яких знадобляться навички ремонту вищезгаданого виробу. Якщо, наприклад, стався обрив троса зчеплення в місцях далеких від благ цивілізації, а при собі запасного троса не виявилося, іншого виходу, як ремонт, що є, не існує. Мінімальний набір інструментів повинен бути у кожного поважаючого себе мотоцикліста і його цілком достатньо, щоб впоратися з проблемою, що виникла.

Конструкція троса

Перш ніж відправити трос зчеплення в бачок для сміття, необхідно провести його ретельний візуальний огляд. Бувають настільки незначні пошкодження цієї деталі, що після правильно зробленого ремонту, вона ще довго радуватиме свого господаря. У конструкції троса є дві основні деталі, це оболонка і безпосередньо сам трос. З основних виділяють такі, як бобишки (наконечники троса) і ковпачкові наконечники оболонки. Оболонку виготовляють із пружного сталевого дроту невеликого перерізу. Дріт свита в пружну спіраль, поверх якої знаходиться ізоляція із пластику. За допомогою ізоляції оберігають сталеву частину троса від зовнішніх механічних впливів, а також попадання вологи. Але навіть така конструкція не захищає повністю від корозії.

Види поломок

Де купити

Більш надійний і зручний варіант полягає в тому, щоб у бардачку постійно знаходився запасний трос зчеплення. Заміна не займає багато часу, особливо, якщо є необхідні навички. Для придбання троса необхідно звернутися до спеціалізованої торгової точки з продажу запасних частин для мотоцикла. До речі, до таких торгових точок належить і наш інтернет-магазин. Самостійно або за допомогою наших продавців та консультантів у вас є можливість:

  • купити трос зчеплення, відповідний марці вашого мотоцикла;
  • дізнатися актуальну на день покупки ціну на трос зчеплення та придбати його недорого;
  • скористатися каталогом тросів зчеплення;
  • замовити трос зчеплення з доставкою, як до міста Києва, так і до будь-якого іншого населеного пункту України;
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
  • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
  • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
  • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
  • післяплата також доступна з додатковими витратами, що визначаються Новою поштою
  • на окремі товари необхідні повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару
Відображення:
Вгору