0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Сальники

Сальники

Сальник, який ще називають армованою манжетою, є гумотехнічним ущільненням. Основне завдання сальника запобігти проникненню газів, рідин та інших речовин з працюючого механізму в навколишнє середовище, або їх змішування всередині самого механізму. Як правило, якісно виготовлений і правильно підібраний сальник здатний протягом тривалого часу виконувати свої функції. Але механічні навантаження плюс взаємодія з різними хімічними елементами, що характеризуються своєю агресивністю, не сприяють збільшенню терміну служби сальника, внаслідок чого найчастіше останній виходить із ладу та підлягає заміні.

Робота із заміни сальника не є складною, але в той же час вона досить трудомістка і може забрати чимало часу. Так що бажання замінити старий сальник, що втратив свої якості, на новий і на довгий час забути про нього цілком виправдано. Все, що потрібно для здійснення такого плану, це дізнатися розмір сальника з відповідним ущільнювачем за типорозміром і встановити його. Але це ще не все. Залежно від матеріалу, з якого виготовлені сальники, вони можуть мати різні характеристики, і дуже бажано було б їх врахувати при їх заміні.

Позначення сальників

Сальники застосовують у різних галузях промисловості. Саме в машинобудуванні розрізняють чотири різновиди цих виробів. Класифікують їх за матеріалом, з якого вони виготовлені. Кожному виду притаманний свій, що відрізняється унікальністю склад гумотехнічної суміші. Від компонентів, що використовуються, змінюються властивості сальників, серед яких велике значення мають такі, як здатність витримувати підвищені температури, а також стійкість до впливу різних агресивних речовин. Для визначення характеристик сальників використовують спеціальні таблиці. У цих таблицях можна зустріти такі позначення армованих манжет: NBR, MVQ/VMQ, FKM та ACM.

Матеріали для виготовлення сальників

Матеріалом для виготовлення можуть бути різні види каучуку, серед яких найчастіше зустрічаються бутадієн-нітрильний, силіконовий, фторований і акриловий каучуки. За призначенням сальники поділяються на маслобензостійкі, харчові, термостійкі та маслотеплостійкі. Не важко знайти в таких таблицях і відомості про діапазон температур, в яких може працювати той чи інший сальник. Мінімальна температура для роботи сальника становить мінус шістдесят, а максимальна плюс 230 градусів.

Дізнавшись всі необхідні параметри сальника можна самостійно визначити, чи підходить він для установки в тому чи іншому вузлі мотоцикла. Бажано також врахувати конструктивні особливості сальника. Справа в тому, що вони можуть бути виготовлені як з однієї, так і з двома кромками. Одна кромка на армованому манжеті призначена для захисту з'єднання і дозволяє запобігти перебігу або змішуванню різних рідин. Що стосується сальників з двома кромками, то вони не тільки захищають з'єднання, а й запобігає попаданню пилу та інших забруднень у вузол мотоцикла, на якому вони встановлені.

Діагностувати необхідність заміни сальника, особливо якщо його можна спостерігати візуально, зовсім не важко. Якщо діагностику ви вже провели і її результат не залишає іншого виходу, як тільки замінити сальник, то єдине, що вам залишається, так уточнити всі його параметри і звернутися в інтернет-магазин Мотоквартал. Тут на сторінках сайту ви зможете обрати необхідний виріб самостійно, або за допомогою наших продавців та консультантів. Крім того, у вас будуть такі можливості:

  • купити сальники для мототранспортної техніки хорошої якості;
  • замовити сальники з доставкою до будь-якого міста України, включаючи Київ;
  • використовувати каталог сальників, поршневих кілець, підшипників, прокладок та інших мотозапчастин для правильного підбору;
  • придбати такі вироби за актуальною ціною, причому можливий варіант купівлі сальників недорого, якщо на цей момент діятиме знижка від магазину;
Відображення:
Вгору