0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Троси газу

Троси газу та підсмоктування

 
 
Простота пристрою та легкість у застосуванні – ось якості, завдяки яким троси набули широкого і можна навіть сказати повсюдне поширення. Приклавши зусилля до одного кінця троса, наприклад, потягнувши за нього, отримаємо результат і на іншому кінці троса у вигляді переміщення закріпленого до нього пристрою. Звичайно, коли на провідному кінці троса застосований важіль, дистанційна робота троса буде набагато ефективнішою.

Для моторизованих транспортних засобів, троси газу, або як їх ще називають троси дросельної заслінки карбюратора, виготовляють із плетеного, міцного сталевого осердя, який поміщають у гнучкий кожух, що складається з поліуретанової оболонки. Сам сердечник покритий мастилом, а кінці троса мають наконечники. Ці наконечники не допускають несанкціонованого переміщення сердечника та фіксують зовнішній кожух у заданому положенні.

 
 Трос дросельної заслінки карбюратора або трос газу працює при переміщенні (обертанні) ручки газу. Деякі моделі мотоциклів обладнані двома тросами газу, а при наявності двох карбюраторів, по одному тросу на кожен карбюратор. Крім того, застосовується варіант, коли один трос виконує відкриття дросельної заслінки, а інший використовується для її закриття. І тут трос зношується негаразд інтенсивно.

З метою покращення запуску двигуна мототранспортного засобу застосовується пусковий збагачувач, у якому передбачено наявність троса підсмоктування. Непрогрітий двигун потребує збагаченої паливної суміші. Додаткове надходження повітря та бензину в двигун забезпечує пусковий збагачувач. Регулюється він за допомогою троса, закріпленого на важелі. Сам важіль знаходиться на кермі мотоцикла.

Наш інтернет магазин допоможе вибрати вам і купити трос газу або трос підсмоктувача за прийнятною ціною. Доставка здійснюється як до Києва, так і до інших міст України. З усіх питань звертайтеся до наших продавців і консультантів, які зможуть забезпечити комфорт і вирішення всіх проблем при покупці.

Обслуговування троса газу на скутері та мотоциклі

Самостійно регулюючи трос газу мопед і вільний хід ручки газу, бажано в першу чергу або змастити тросик або взагалі провести його заміну. Закислий після зимового простою тросик газу може стати причиною виникнення аварійної ситуації, яка загрожує найнеприємнішими наслідками. Залишати без уваги цю мотодеталь не можна, тому потрібно знати, як змастити трос газу, щоб ця процедура була максимально ефективною і мінімально брудною.

Рішення купити трос газу на скутер і подальше регулярне змащування тросика газу збільшує безпеку та безпроблемну експлуатацію мототранспорту, оскільки повністю виключає закисання у найнесподіваніший момент.

Як змащувати трос газу мотоцикла

Найбільшого поширення серед райдерів набули два способи змащення троса:

 • Регулювальний болт, що розташовується на кермі, знаходиться в повністю загвинченому стані. Необхідно нанести кілька крапель масла безпосередньо на сам тросик (не плутати з його оболонкою), а потім зробити рухи вперед/назад, щоб масло поширилося по всьому його периметру. Робити цю маніпуляцію слід неодноразово, оскільки кількість мастила, що припадає однією процедуру, досить мало, а змастити необхідно совість. Як тільки здалося деяку кількість олії на іншому кінці тросика, мастило можна вважати закінченим.
 • Подвійний трос газу для мотоцикла від'єднується від карбюратора. Щоб це зробити, спочатку слід зняти пильовик, відкрутити контргайку і демонтувати регулятор з отвору. Після цього трос вільно від'єднується, подівшись в розріз, що знаходиться в важелі приводу заслінки. Далі слід кінець тросика газу, що звільнився, підняти вище ручки, і, капнувши масла, подвигнути його.

Досить часто досвідчені скутеристи вважають за краще придбати трос газу в інтернет магазині, а потім використовувати різні пристосування, які дозволяють суттєво спростити процедуру мастила тросика газу та одночасно роблять її чистішою.

Найпростішими є гумка та простий поліетиленовий пакет. Пакет необхідно обмотати навколо вільного кінця і створити з нього якусь подобу вирви. Закріпити всю конструкцію гумкою, а далі діяти аналогічно вищеописаної методики: наливаємо у вирву трохи олії та акуратно рухаємо з боку в бік..

Замість пакета можна використовувати порожній тюбик від будь-якого герметика. У нього зручніше наливати масло, оскільки він тримає форму, а носик вільно переміщається тросиком газу. Якщо на тросі є іржа, то спочатку слід провести аналогічну процедуру, але замість олії в тюбик залити бензин або антикорозійну рідину. Вони видалять іржу з поверхні і тільки тоді можна змащувати. А ще краще в такій ситуації купити трос газу скутер та виконати встановлення нової деталі.

Як відрегулювати вільний хід ручки газу

Хід ручки газу називається вільним у тому випадку, коли ще не приведена в рух заслінка карбюратора. Оптимальне значення вільного ходу ручки газу становить 0.2-0.6 см. Якщо це значення перевищено, то в ході їзди рука швидко втомлюватиметься, оскільки заслінка дроселя відкриватиметься не до кінця і із запізненням. І навпаки, коли вільний хід менший за належне, практично неможливо налаштувати неодружені оберти. Хоча ціна на трос газу на мотоцикл і цілком доступна, можна додатково заощадити, якщо встановлення та налаштування виконувати самостійно.

Потрібно провести перевірку вільного ходу. Злегка покрутивши ручку газу, визначаємо величину. Щоб здійснити подальше налаштування, слід зняти пильовик з механізму, що регулює недорогий газовий трос. Знімаємо зверху донизу, максимально акуратно, щоб не пошкодити оболонку. Іноді необхідно розігріти оболонку феном, який використовується для сушіння волосся.

Злегка розкручуємо контргайку ріжковим ключем, а потім відкручуємо регулювальну гайку (якщо вільний хід великий), або закручуємо (якщо малий). Перевірка вільного ходу після налаштування здійснюється так: важіль приводу заслону карбюратора обов'язково вдаряється об регулювальний болт холостого ходу.

У мототранспортних засобах для збільшення або зменшення кількості подачі палива в двигун використовують тросик газу. При правильному встановленні та дбайливому відношенні ця деталь служитиме тривалий час без поломок. Збільшити термін служби тросика газу можна за допомогою його регулярного обслуговування. Догляд за тросиком полягає в його очищенні від бруду та пилу, а також покритті мастильним матеріалом. Процес мастила не важко виконати самостійно, тим більше, що багато часу обслуговування троса не займає.

Найкращі виробники тросів газу

Якщо профілактичні заходи не мають потрібного впливу, трос газу слід замінити. З головних, відомих виробників фахівці виділяють таких, як 4Ride, PROX, RMS, TOURMAX, VICMA, All Balls, BAJAJ, DRAG SPECIALTIES, INPARTS, JR, KOMATCU, Manle, MOTANA BELGIUM S.A., MOTOTECH та TATA. Продукція цих компаній відрізняється гарною якістю, надійністю та довговічністю. Крім того, покупки, пов'язані із запасними частинами для мотоцикла, бажано здійснювати тільки в спеціалізованих торгових точках з гарною репутацією.

Причини поломки тросу газу

Існує чимало причин, що призводять до поломок тросика газу. Наприклад, зберігання транспортного засобу в умовах підвищеної вологості довкілля. Причому незалежно від того, де спостерігатиметься підвищена вологість, у приміщенні або на відкритому просторі. Внаслідок впливу вологи на всі частини троса утворюватиметься конденсат, який стане причиною корозії металу. Спочатку це будуть окремі ділянки покриті іржею, а потім виріб прийде в повну непридатність.

Наступна причина поломки тросика газу полягає в його зносі. Внаслідок переміщення металевої частини троса вздовж сорочки, відбувається його стоншення, яке завершується розривом. У цьому випадку заміни троса не уникнути. Відстрочити заміну в даному випадку можна тільки одним способом, а саме, своєчасно наносячи мастило на поверхні виробу, що труться. Характерною ознакою відсутності мастила вважають скрип, що посилюється при використанні тросика газу. Як правило, своєчасно нанесене мастило, позбавляє власника мототранспортного засобу цієї проблеми.

Рідко, але трапляються випадки, коли відбувається розрив троса, незважаючи на його великий запас міцності. Розрив передує пошкодження окремих ниток, з яких він складається. Якщо до цього приплюсувати такі чинники, як відсутність мастила, корозійну складову, низька якість матеріалів, що використовуються при виготовленні, а також удар внаслідок падіння скутера на правий бік, то розрив троса стає цілком зрозумілим. Ще один варіант, це різке та сильне прокручування ручки дросельної заслінки.

Наслідки поломки тросу газу

Вихід з ладу тросика газу, особливо якщо він стався раптово, не тільки не приємний для водія, а й може спричинити сумні наслідки, такі як аварійна ситуація, або що ще гірше дорожньо-транспортна пригода. Максимально зменшити ризик, що виникає внаслідок неправильної роботи тросика газу, можна лише за допомогою регулярного огляду, а також проведення відповідних профілактичних заходів. Найбільш перевірені способи полягають у регулюванні та своєчасному змащуванні тросика газу.

Де купити

Якщо незважаючи на всі вжиті заходи, термін служби тросика газу вичерпався, то вихід залишається лише один. Він полягає в тому, щоб придбати нову запасну частину, звернувшись до спеціалізованої торгової точки з продажу запасних частин для мотоцикла. До таких торгових точок відноситься наш інтернет - магазин Мотоквартал. Продавці та консультанти цього магазину відкриють перед вами такі можливості:

 • купити трос газу, відповідні до марки вашого мотоцикла;
 • замовити троси газу з доставкою до міста Києва чи будь-якого іншого регіону України;
 • дізнатися актуальні ціни на троси газу та купити їх недорого;
 • скористатися каталогом тросів газу;
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
 • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
 • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
 • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
 • післяплата також доступна з додатковими витратами, що визначаються Новою поштою
 • на окремі товари необхідні повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару
Відображення:
Вгору