0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Троси спідометра

Троси спідометра

 
 
Вимірювальний прилад призначений для фіксування швидкості будь-якого транспортного засобу в даний момент часу називається спідометром. Саме слово "спідометр" утворене від поєднання англійського слова "speed" - швидкість і грецького "μέτρον", яке позначає міра. Перша модель спідометра з'явилася 1923 року, а винахідником його був знаменитий Микола Тесла.

Відповідно до правил дорожнього руху спідометр має бути встановлений на всіх транспортних засобах. З його допомогою можна визначити швидкість руху транспортного засобу (у нашому випадку це мотоцикл та його похідні), вжити заходів до утримання швидкості руху у допустимих рамках, визначити пройдену відстань за певний період часу.

Сам привід спідометрового троса в більшості випадків закріплений на передньому колесі. В результаті він особливо схильний до впливу навколишнього середовища і як результат в нього можуть потрапити і вода, і пил, і пісок, і будь-який інший бруд. Ці чинники значно скорочують його служби. Сам привід спідометрового троса не є розбірним. Щоправда, якщо ви володієте навичками проведення зварювальних робіт...

 
 Звертаємо вашу увагу, що проводячи технічне обслуговування троса спідометра і приводу до якого кріпиться трос, необхідно всередину приводу спідометра через отвір позначений цифрою 2 на зображенні вгорі, закачати мастило, а посадкове місце троса спідометра (цифра 3 на зображенні). Для цього краще використовувати теплостійку графітсодержащую мастило, звану в народі «графіткою».
Цифрою 1 на зображенні праворуч позначена зношена шестерня приводу спідометра.

Купити потрібний трос спідометра вам допоможуть наші продавці та консультанти. На відповідних сторінках сайту нашого інтернет магазину представлена ​​і така необхідна інформація, як ціна виробу, так і способи доставки товару до міст України, включаючи столицю – Київ. Якість представленої продукції гарантується її виробниками та постачальниками.

Експлуатація троса спідометра мототехніки

Є два шляхи безпечної експлуатації мототранспорту: змащувати тросики або купити трос спідометра скутера, коли стара деталь починає закисати. Втім, для нових деталей змащення також несе низку переваг:

 • Якщо трос промащений на початку сезону, не варто чекати від нього закисання в невідповідний момент.
 • Змащуючи троси спідометра для мопеда кожну зиму, можна забезпечити їхню безвідмовну роботу, значно продовжити термін служби та підвищити безпеку руху.

Перед початком робіт необхідно демонтувати трос зі скутера. У деяких випадках знімати деталі не обов'язково, але звільнити кінці від тяг і ручок необхідно. Звільнивши трос, спробуйте переміщати на всі боки внутрішній (робочий) трос. Він має вільно рухатися. Якщо ж це не так, операцію зі змащення потрібно починати з бензину.

Навіщо змащувати трос зчеплення

У мотоциклах застосовують 2 варіанти тросів. У першому випадку на багатожильну основу щільно намотується сталева жила по спіралі, що збігається з напрямком обертання. З одного боку, такі тросики формуються під чотиригранник, з іншого боку може бути квадрат, насадка у вигляді циліндра з пропилом або плоскої пластинки. Сорочка тросів спідометра має постійну довжину і жорстко фіксується з двох сторін. Ціна на трос спідометра мотоцикла цього зразка буде досить помірною.

Виріб іншого типу передає зворотно-поступальний рух. Такий кабель потребує регулювання довжини сорочки. Трос може складатися з однієї або кількох жил, змотаних між собою. На кінцях тросика припаяні або обжаті боби різної форми. Тросик може бути залитий пластиком для зниження тертя та захисту від вологи.

Згодом між сорочкою і тросиком будь-якої конструкції проникає бруд і волога, трос починає заїдати, зусилля на ручку доводиться збільшувати, в результаті відбувається зношування всіх механізмів.

У книзі з сервісного обслуговування будь-якого байка є регламент перевірки та мастила тросів. Досвідчені райдери рекомендують оглядати і змащувати всі деталі, що труться при кожному ТО і перед постановкою на тривалу стоянку. Бруд уповільнює висихання вологи та сприяє розвитку корозії сталевого троса. Звичайно, завжди можна купити трос спідометра в Україні, але й уміти обслуговувати його також потрібно.

При огляді треба враховувати, що навантажене місце знаходиться там, де трос виходить з сорочки, і в місцях сильних вигинів. У цих зонах деталь найчастіше перетирається, починає розпушуватися і рветься.

Як змащувати трос спідометра на китайський скутер

Щоб змастити трос спідометра на скутер, потрібно знайти відповідну ємність, наприклад, тюбик від зубної пасти, а потім налити в нього масло з бензином у співвідношенні 1к1. Беремо трос і одягаємо на нього тюбик з маслом. Важливо, щоб тюбик щільно вдягався на золотник тросика.

Далі підвішуємо нашу систему вертикально та робимо дренажний отвір у верхній точці тюбика. Знаходимо протилежний кінець робочого троса і починаємо його рухати на всі боки. Іноді можна створювати додатковий тиск у тюбику та тросі. Для цього треба затиснути дренажний отвір та стиснути тюбик. Проробляємо ці операції до появи перших ознак проходження олії через весь трос спідометра на китайський скутер..

На завершення можна заправити тюбик чистим маслом і трохи вкачати його в трос. Справу зроблено. Але якщо трос сильно запущений, іноді щоб "пролити" його знадобиться досить багато часу, так що не впадайте у відчай і приймайтеся за роботу.

Де придбати трос спідометра на скутер в Україні

Сучасні тросики спідометра від знаменитих світових виробників гарантують довгу та безпроблемну службу за помірної вартості. Від мотовласника потрібно лише знайти відповідного продавця з бездоганною репутацією, який надає справжню продукцію із заявленими властивостями.

Інтернет-магазин Мотоквартал пропонує кожному мотолюби з України можливість купити трос спідометра, вибравши потрібну деталь із широкого асортименту оригінальних запчастин. Доступна ціна спідометрового троса у нас доповнюється кваліфікованою допомогою у виборі виробів.

Основне призначення спідометра полягає в тому, щоб водій міг легко визначити, з якою швидкістю рухається керований ним транспортний засіб. На різних ділянках дорог можуть встановлюватися різні швидкісні режими. Слідкувати за виконанням вказаного на дорожніх знаках швидкісного режиму допомагає спідометр. Крім того, в переважній більшості випадків спідометр поєднують з одометром, завдяки чому можна визначити, як загальний пробіг мототранспортного засобу, і пробіг конкретному ділянці дороги. За допомогою спідометра та одометра водієві не важко буде визначити, коли слід провести технічне обслуговування свого транспортного засобу, у тому числі терміни заміни олії. Порахувати витрати палива за допомогою цих приладів також не складно.

Типи приводу троса спідометра

Традиційним типом приводу спідометра вважається пристрій, який називають тросом спідометра. Трос це той же гнучкий вал, який з одного боку закріплюють на коробці передач, а з іншого кріпленням для нього служить сам спідометр. Він має можливість передавати момент, що крутить, незалежно від розташування коробки передач і спідометра відносно один одного. Останнім часом широкого поширення набули електронні спідометри, які змогли сильно потіснити своїх попередників. Але недорогі марки, як автомобілів, так і мотоциклів, по сьогоднішній день постачають механічними або електромеханічними спідометрами. Роботу вищевказаних приладів забезпечує привід, з гнучким валом.

Відомі та перевірені виробники тросів спідометра

Основними перевіреними виробниками тросів спідометра вважаються такі компанії, як 4Ride, RMS, TOURMAX, VICMA, B-cycle, BAJAJ, DRAG SPECIALTIES, INPARTS, KOMATCU, Manle, Scooter-M, TATA, TMMP, ZUNA та окремі підприємства Китайської республіки. Продукція цих компаній зарекомендувала себе з найкращого боку та характеризується надійністю, якістю, довговічністю, за цілком адекватних цін. Деяке відставання як вироби від китайських виробників нівелюється рік у рік. Якісну деталь, вироблену в Китаї, часом неможливо відрізнити від оригінальної деталі. Що стосується ціни та асортименту, то тут уже Європейським виробникам слід вживати заходів, щоб наздогнати своїх китайських конкурентів.

Влаштування гнучкого валу

Гнучкий вал не можна зарахувати до складних пристроїв. Основою валу вважають сталевий трос. Як правило, він являє собою свиті між собою сталеві дроти. Кількість шарів дроту варіюється від трьох до п'яти. Кожен окремий дріт має круглий переріз, а всі разом вони навиті на сталевий сердечник. Кінцям троса надають квадратний переріз для того, щоб вийшло надійне та зручне кріплення. Для захисту троса від зовнішнього впливу його поміщають у гнучку трубку, яку ще називають броньовим захистом. Гнучка трубка виготовляється із пластикової чи металевої стрічки, завитої у спіраль. Для захисту від корозії та запобігання заклинювання захист троса заповнюють спеціальним мастилом, наприклад, літолом. У свою чергу броньовий захист поміщають у полівінілхлоридну оболонку. Є варіанти, коли зовнішня оболонка троса складається з поліетилену або маслостійкої гуми.

Де купити

Якщо проводячи технічне обслуговування мотоцикла було встановлено, що трос спідометра потребує заміни, слід звернутися до спеціалізованої організації торгівлі. Наш інтернет-магазин професійно займається продажем запасних частин для мотоциклів. Звернувшись до нас ви зможете:

 • купити трос спідометра, підходящий саме для вашого мотоцикла;
 • скористатися каталогом тросів спідометра;
 • дізнатись актуальні на день продажу ціни на троси спідометра та купити необхідний недорого;
 • замовити трос спідометра з доставкою до будь-якого населеного пункту України, включаючи місто Київ;
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
 • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
 • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
 • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
 • післяплата також доступна з додатковими витратами, що визначаються Новою поштою
 • на окремі товари необхідні повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару
Відображення:
Вгору