0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Варіатори та редуктори

Варіатори та редуктори

Про варіатор

Відома всім і популярна автоматична коробка передач має свої підвиди. Одним із таких підвидів є варіатор. Вигадав варіатор відомий винахідник, вчений, та й взагалі універсальна людина, що уособлює епоху Відродження, Леонардо да Вінчі. Але в 1490 людство ще не було готове до застосування таких винаходів. Патент на варіатор був виданий лише наприкінці ХІХ століття, а автомототехніка почала укомплектовуватися варіаторами вже у ХХ столітті.


 
Існує кілька різних типів варіаторів таких, наприклад, як тороїдальний і ланцюговий, але найбільшого поширення набув варіатор, що має два шківи змінного діаметру, які з'єднані між собою клиновим ременем. З технічної точки зору, цей простий пристрій надає необмежену кількість поєднань передавального числа. Іншими словами, тут немає зафіксованих першої, другої тощо. передач. Їх, передач, у варіаторі необмежену кількість.
Перевага варіаторів:
  • уповільнення ходу мототранспортного засобу та його розгін здійснюється плавно та безперервно завдяки поступовій зміні передавального числа варіатора;
  • варіатор забезпечує можливість використання всієї потужності двигуна;
  • гарна динаміка розгону;
  • забезпечують м'якше водіння;
  • сприяють економії палива;

Про редуктор

У зв'язку з тим, що часто виникає необхідність змінити швидкість обертання будь-якого валу у більшу або меншу сторону, в автомототехніці застосовують такий пристрій як редуктор. Редуктор – це набір різних шестерень, які розміщуються в одному корпусі. Корпус захищає деталі від пошкоджень, які можуть виникнути при механічному впливі, а також від бруду, пилу та ін. Наявність у нижній частині корпусу картера дає можливість забезпечити мастилом всі деталі редуктора.
 
У більшості мотоциклів (там, де вони знайшли своє застосування), редуктор встановлюється між колесом і вторинним валом зчеплення. Його завдання знизити частоту обертання валу приблизно в п'ять-шість разів і при цьому підвищити, як правило, у стільки ж тягову силу мотоцикла. Різних типів редукторів можна нарахувати досить багато, але в мототехніці переважно застосовують такий тип редуктора, який відноситься до зубчастих, циліндричних та двоступінчастих.

 

Купуємо з гарантією

На жаль рано чи пізно всі деталі, вузли та механізми будь-яких виробів зношуються і стають непридатними. Однак це справа поправна. У тому числі й завдяки інтернет-магазину «Мотоквартал». Тут ви можете купити редуктор чи варіатор для мотоцикла. Причому можна придбати як ці механізми у зборі, а й окремі їх складові. На всі вироби, куплені у нас, надається гарантія та можливість обміну, якщо виявлено виробничий шлюб. Впевнені, що й цінами та обслуговуванням ви залишитеся задоволені.
 
Все більшої популярності набувають скутери, у яких як трансмісія застосовується варіатор. Його завдання передати рух від колінчастого валу на колесо скутера, причому зробити це плавно і без ривків. В принципі, не буде помилкою, якщо варіатор назвати безступінчастою механічною коробкою передач. Пристрій варіатора, як і принцип дії, є досить простим для розуміння. Основних деталей лише три. Це провідний шків, ведений шків і клиноподібний ремінь.

Принцип дії варіатора

Обертальний рух від колінчастого валу двигуна передається провідному шківу варіатора. Ведучий шків за допомогою клиноподібного ременя передає рух на ведений шків, а вже від веденого шківа передається рух на колесо. Здавалося б, все просто, але є й особливість. Вона полягає в тому, що варіатор може плавно змінювати передавальне число і за рахунок цього забезпечувати перемикання швидкостей в потрібний момент і в потрібний час. Досягається такий результат завдяки особливій конструкції шківів.

Правда рідко, але досі ще можна зустріти деякі моделі скутерів і мотоциклів, де застосовується прототип варіатора, в яких ведучий і ведомий шківи з'єднані звичайним ременем, причому самі шківи звичайної конструкції і не мають можливості регулювати передатне число в залежності від навантаження або оборотів двигуна . Набір швидкості в таких моделях відбувається повільно, та й розвинути швидкість понад п'ятдесят кілометрів на годину не вийде.

Переваги та недоліки варіатора

На відміну від вищеописаної конструкції варіатор має безліч переваг. Він плавно набирає хід, тут немає потреби перемикати передачі, правильно налаштований варіатор забезпечує мотоциклу або скутеру хороший старт без сіпання, а сама поїздка стає приємною та комфортною. Але є у такого типу трансмісії й серйозні вади. Варіатор, як правило, не встановлюють на мотоцикли, обладнані потужними двигунами. Ремонт варіатора мало того, що є досить витратним заходом, так ще й не на кожній станції технічного обслуговування вам зможуть допомогти в цьому питанні, оскільки фахівців з ремонту варіаторів, не так і багато.

Трохи про редуктор

В багатьох мотоциклах встановлюється такий механізм, який називається редуктором. Сам редуктор є набір різних шестерень встановлених на вали і поміщених в один загальний корпус. Такий корпус прийнято називати картером. У картері є можливість розмістити всі деталі таким чином, щоб вони могли виконувати покладені на них функції. У той же час картер захищає всі вміщені в нього деталі від можливих забруднень та механічних пошкоджень. І ще за допомогою картера забезпечується постійне мастило всіх тертьових деталей редуктора.

На мототранспортній техніці редуктори встановлюються між колесом та вторинним валом відцентрового зчеплення. Основне призначення редуктора - це зміна швидкості обертання різних валів. Така зміна швидкості валів може здійснюватися, як у бік зниження кількості обертів валу, і у бік підвищення.

Повністю варіатори та редуктори рідко виходять із ладу. Але окремі складові їх частини, такі наприклад, як ремінь варіатора, періодично потребують заміни. Однак незалежно від того, чи хочете ви замінити повністю варіатор, весь редуктор, або ж лише окремі деталі, інтернет-магазин Мотоквартал зможе надати вам дієву допомогу. Для цього особливих зусиль не треба прикладати. Звертайтеся та отримайте такі можливості:

  • купити варіатори та редуктори відмінної якості;
  • замовити варіатор або редуктор з доставкою за вказаною вами адресою як у місті Києві, так і в будь-якому іншому місті України;
  • узгодити ціну на варіатор чи редуктор та при цьому купити варіатор чи редуктор недорого, завдяки знижці від магазину;
  • у разі потреби скористатися каталогом варіаторів або каталогом редукторів.
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
  • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
  • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
  • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
  • післяплата також доступна з доп.издержками, що визначаються Новою поштою
  • на окремі товари необхідна повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару

 
Вгору