0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Захист гальма

Захист гальма

Найважливіша у плані безпеки система мотоцикла називається гальмівною системою. Від її справності та ефективної роботи залежить часом не тільки цілісність мотоцикла, а й життя водія мотоцикла, втім, як і його пасажира, а також інших учасників дорожнього руху. Щоправда, перші мотоцикли, швидкості яких за сучасними мірками були дуже скромними, гальмами не обладналися. Для зупинки мотоцикла застосовувалася м'язова сила ніг або використовувалися різні предмети для уповільнення та повного блокування руху. Але в даний час для мототранспортних засобів передбачають потужну гальмівну систему, здатну за лічені секунди уповільнити швидкість руху до нуля.

Типи гальм

Сучасні мотоцикли, як правило, комплектуються гальмами двох типів. На передньому колесі встановлюють гальма дискового типу, а на задньому найчастіше - барабанного типу. Дискові гальма працюють ефективніше і саме тому їм довіряють виконувати гальмування переднього колеса мотоцикла. Крім того, в переважній більшості випадків дискові гальма забезпечуються гідравлічним приводом. Гідравлічна система складається з супорта, гальмівних колодок, циліндра з поршнем, гальмівних шлангів, що з'єднують між собою всю систему, а також бачка. Всередину такої системи заливають гальмівну рідину.

Про гідравлічну систему

Для того, щоб привести гідравлічну гальмівну систему в дію, слід натиснути на важіль гальм, розташований на кермі мотоцикла. В результаті впливу на важіль тиск у циліндрі збільшиться, поршень почне рухатися і колодки будуть притиснуті до гальмівного диска. Завдяки силам тертя швидкість обертання колеса сповільниться до повної зупинки. Крім того, конструктори подбали і про інших учасників дорожнього руху. У корпус циліндра вмонтували електричний датчик, завдяки якому при натисканні на гальмівний важіль включається лампочка задньої фари, що сигналізує про гальмування транспортного засобу.

Про барабанні гальма

Супорти дискових гальм виготовляють у двох варіантах. У першому випадку його називають нерухомим, а в другому плаваючим видом супорта. На відміну від дискових, всі барабанні гальма мають однакову конструкцію. Основною деталлю цього механізму вважається барабан, який монтують спільно з основою або маточицею. Усередині барабана розміщують гальмівний диск, а на маточині кріплять колесо. На гальмівному диску закріплюють дві гальмівні накладки, які мають напівкруглу форму. Для кріплення накладок з одного боку є упор, з другого розтискний кулачок. З метою додаткової фіксації гальмівних накладок використовують пружини.

Огляд гальмівної системи

За будь-якої підозри на неадекватну роботу гальмівної системи необхідно виконати її профілактичний огляд. Під час огляду насамперед необхідно звернути увагу на:

  • гальмівний диск та ступінь його вироблення;
  • гальмівні колодки та ступінь із зносу;
  • стан гальмівних шлангів та з'єднань з деталями системи;
  • наявність корозії на всіх поверхнях гальмівної системи та її деталей;
  • наявність гальмівної рідини, її якість та кількість;

Елементи захисту гальма

При проведенні огляду необхідно визначити, які деталі гальмівної системи є найбільш вразливими та потребують захисту. Слід врахувати умови експлуатації мотоцикла. Найчастіше для захисту окремих деталей гальмівної системи застосовують такі вироби як накладка гальмівного диска, кожух гальмівного диска, кришка гальмівного супорта заднього, кришка гальмівного супорта переднього, кришка заднього гальмівного циліндра, кришка гальмівного циліндра, кришка банджо болта. При необхідності виконати захист гальмівної системи мотоцикла звертайтесь до нашого інтернет-магазину і ви зможете:

  • купити захист гальма;;
  • замовити захист гальма з доставкою до будь-якого міста України, не виключаючи місто Київ;
  • скористатися каталогом, в якому вказані всі види та найменування захисту гальма;
  • дізнатися ціни на захист гальма та придбати її недорого;
Відображення:
Вгору