0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Шестерні

Шестерні

Шестерня, для якої застосовується також назва "Зубчасте колесо", вважається однією з найважливіших деталей зубчастого механізму. Винахід зубчастого колеса деякі вчені приписують давньогрецькому математику, механіку та винахіднику, який жив ще у двохсотих роках до нашої ери в Єгипті, Ктесібію, або за іншою версією - Ктезібію. Про життя цього винахідника дійшло мало відомостей, але довіримося до думки вчених. І шестерня, і зубчасте колесо використовуються в зубчастих передачах. Призначення зубчастої передачі та її пристрій доступне розумінню кожної людини. За допомогою зубчастої передачі можна передати обертальний момент від одного валу до іншого валу. Зовні шестерня та зубчасте колесо виглядають однаково. Якщо спрощено, то ці деталі є диском, на поверхні якого розташовані зуби.

Про зубчасту передачу

Диск може мати як циліндричну, так і конічну форму. Зуби на поверхні диска розташовують на рівній відстані один від одного. У зубчастій передачі є два зубчасті колеса, як правило, різного діаметра. Те з цих двох зубчастих коліс, що має менше діаметр, і відповідно меншу кількість зубів, прийнято називати шестернею. Якщо ж у такій парі діаметр і кількість зубів зубчастих коліс однаково, то шестірня називають те, яке встановлено на провідному валу. Однак для простоти обидва диски зазвичай називають шестернями або шестернями. Пара шестерень передає крутний момент від ведучого валу до веденого. При цьому, якщо у них різна кількість зубів та різні діаметри, то кількість обертів ведучого та веденого валів буде різною.

Про передатне число

Різницю в швидкості обертання валів можна легко обчислити, якщо знати величину передавального числа цієї конкретної пари шестерень. Що стосується передавального числа, то воно визначається шляхом розподілу числа зубів на веденій шестірні, на кількість зубів у ведучої шестерні. Для розуміння можна уявити, що кількість зубів у провідної шестерні, наприклад, дорівнює тридцяти, а у веденої їх шістдесят. У такому разі передатне число дорівнюватиме двом (60:30=2). Знання передавального числа дозволяє зменшити або збільшити переданий крутний момент. Це знання дозволяє розрахувати потрібну величину моменту, що крутить, і відповідно застосувати шестерні з необхідною кількістю зубів. Зокрема в мотоциклах такі розрахунки необхідні під час створення та виготовлення коробки перемикання швидкостей. Зустріти пари шестерні можна також і в мотоциклетному зчепленні.

Постачальники шестерень

Шестерні застосовуються у багатьох вузлах та механізмах, у тому числі і розташованих у мотоциклах. У роздрібній торгівлі таку деталь, як шестірня, можна купити у спеціалізованих магазинах із продажу запасних частин для мотоциклів. Постачають ці деталі багато відомих компаній, серед яких варто виділити таке підприємство, як Viper. Китайські виробники шестерень також представляють свої вироби на світовому ринку. Причому якщо раніше якістю своєї продукції вони не могли похвалитися, то останнім часом їх вироби, у тому числі використовувані для зубчастих передач, дедалі більше наближаються до Європейських стандартів.

Де купити

Ремонт вузлів і механізмів, в яких розміщені зубчасті передачі, справа звичайно клопітна і потребує наявності певних навичок, матеріальних і тимчасових витрат, але не купувати ж нову коробку перемикання швидкостей через одну шестерні, що вийшла з ладу. Допомогти в підборі деталей для зубчастої передачі може інтернет - магазин Мотоквартал. Причому якщо вам не вдасться підібрати шестерню самостійно, вирішити це питання ви зможете завдяки продавцям і консультантам магазину. Звертайтесь до нас та отримайте можливість:

  • купити шестерні для свого мотоцикла;
  • замовити шестерні з доставкою до міста Києва, або будь-якого іншого міста України;
  • скористатися каталогом шестерень для мотоциклів;
  • дізнатися ціну на шестірні та купити їх недорого;
Відображення:
Вгору