0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Мотошини позашляхові (Off-Road)

 

Покришки для ендуро

У чому відмінність ендуро від мотокросу? І в тому і в іншому випадку йдеться про переміщення на мотоциклах бездоріжжям. Але в мотокросі траса, як правило, проглядається повністю, має численні повороти та вибоїни, спортсмени долають дистанцію коло за колом на час, здійснюючи маневри та стрибки. Одним словом мотокрос це спорт, пов'язаний з високим ризиком отримання травм.
 
Ендуро я більше відніс би до туризму, хоча й тут ризику вистачає. Саме слово «ендуро» передбачає витримку, терпіння та витривалість. В даному випадку мотоциклісти долають великі відстані як по дорогах з різним покриттям, так і по пересіченій місцевості, а на проходження всього маршруту часто потрібно не один день.

Безсумнівно, у разі передбачається, що шини для мотоциклів ендуро повинні бути подвійного призначення і підбирати їх необхідно особливо ретельно. Шини для ендуро повинні поєднувати в собі здатність однаково добре тримати дорогу як на асфальті, грунті, так і на пересіченій місцевості. Проте властивості, які повинна мати така гума, практично несумісні. В результаті виробники воліють збагачувати модельний ряд гуми для мотокросу та ендуро різними модифікаціями.

 Найбільш популярні шини для ендуро випускаються у таких категоріях:
  1. Стріт. Ці шини не розраховані для поїздок поза асфальтованими дорогами. На відміну від «дорожніх» шин мають більш високий профіль, що полегшує подолання лежачих поліцейських і бордюрів.
  2. Вседорожні. Непогано почуваються як на асфальтовому покритті, так і на легкому бездоріжжі. Протектор такої шини глибший, ніж у звичайної шини, а в деяких моделях є елементи у вигляді ґрунтозачепів.
  3. 50/50. Ці покришки найбільше підходять для подвійного використання. Малюнок протектора великий, повноцінні шашки розділені широкими канавками.

Купити шини для мотокросу або шини для ендуро ви завжди зможете, відвідавши реально чи віртуально наш інтернет-магазин, де за необхідністю отримаєте всебічні консультації з питань, які вас цікавлять, вибрати та купити шини, що підходять для вашого мотоцикла, та оформити доставку до потрібного населеного пункту нашої країни.

Огляд мотошин Dunlop MX 31, MX 51 Ендуро Крос
 

 

 

 

Позашляхові шини, як правило, мають подвійне призначення. Передбачається, що на таких покришках можна переміщатися, і дорогами з асфальтовим покриттям, і місцевістю, яку можна охарактеризувати, як легке бездоріжжя. Якщо придивитися до таких шин, можна помітити, що їх профіль відповідає профілю, призначеному для їзди по асфальтованим поверхням. Однак канавки, що є на поверхні такої покришки, глибокі і широкі, а ділянки між цими канавками виступають у ролі, як у гумових шипів.

Особливості позашляхових покришок

Характерною особливістю позашляхових шин є те, що канавки мають практично квадратний профіль і якщо порахувати їхню загальну площу, то вона перевершуватиме площу поверхні покришки. За площею та профілем гумового шипа визначають на дорогах якого ступеня «убитості» можна використовувати дану покришку. У позашляхові покришки здебільшого встановлюють камери. Крім того, в даний час з'явилася можливість обладнати такі покришки металевими шипами, внаслідок чого стає можливим експлуатувати мотоцикл в умовах снігової та холодної зими.

Вимоги до позашляхових шин

Вимоги, які висувають мотоциклісти до властивостей шин, практично однакові і якщо говорити коротко, полягають у наступному. Покришка для мотоцикла повинна швидко прогріватися, не втрачати своїх якостей на вологій поверхні, мати гарну зносостійкість, мати тривалий термін служби, а також відмінне зчеплення з дорожнім покриттям. Для задоволення таких потреб споживачів виробники застосовують виготовлення різних складів гуми в одній і тій же покришці.

Для тієї частини покришки, яка приймає на себе навантаження при максимальному нахилі мотоцикла, наприклад під час здійснення повороту, застосовують м'яку гуму. Відповідно по центру покришки гума буде найжорсткішою за своїм складом і нарешті смуга між цими двома шарами буде виготовлена із гуми середньої жорсткості. За таким принципом у сучасних умовах виготовляються покришки як для застосування в туристичних цілях, так і для експлуатації під час спортивних змагань.

Порівняння мотоциклетних та автомобільних покришок

Порівнюючи шини для мотоцикла з автомобільними шинами, неважко помітити, що в перші додається набагато більше композиційних матеріалів. Орієнтовно таких добавок у мотоциклетних шинах може бути близько десяти найменувань, тоді як автомобільну шину додають від трьох до чотирьох композиційних матеріалів. Плюс до цього при виготовленні мотоциклетних шин застосовують кілька видів гуми або, як зараз прийнято називати, компаундами.

Якщо порівнювати кількість матеріалів, що йде виготовлення однієї мотоциклетної шини, і виготовлення однієї автомобільної шини, причому ці шини рівні за розміром, то автомобільної шини їх витрачають значно більше. Тим не менш, ціни, що на мотоциклетну, що на автомобільну гуму приблизно однакова.

Але яка б не була ціна на покришки для мотоциклів, тим хто не уявляє життя без поїздок на мотоциклі, рано чи пізно доведеться нести витрати на придбання нової гуми.

Куди звертатися для покупки позашляхових шин

Вибирати зараз є з чого, але гарантії на якість можуть дати далеко не всі продавці та виробники. Якщо не хочете нервування і не бажаєте витрачати багато часу на придбання покришок для мотоцикла, звертайтеся в наш інтернет-магазин і перед вами відкриються такі можливості:

  • купити якісні позашляхові шини;
  • замовити позашляхові шини з доставкою по Україні, включаючи місто Київ;
  • при підборі скористатися каталогом позашляхових шин, гоночних мотошин, спортивних тощо;
  • придбати позашляхові шини недорого, попередньо погодивши ціну на цей товар;


 
Відображення:
Вгору