0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Вали коробки передач

Вали для мотоцикла

Однією із незамінних деталей будь-якого механізму є вал. Вали зустрічаються у всіх типах автомобілів, а також у мототранспортній техніці. Як правило, вали передають момент, що крутить, від одного вузла або механізму до іншого вузла виробу. Існує безліч видів валів, серед яких розрізняють колінчасті вали, ступінчасті та гладкі, торсіонні та гнучкі, а також безліч інших типів валів. Є вали й у мотоциклах. Так їх можна зустріти у механічній коробці передач мотоцикла. Це первинний і вторинний вали, і навіть вал, з якого здійснюється перемикання передач.

Що всередині коробки передач

Якщо комусь доводилося займатися ремонтом механічної коробки передач мотоцикла, то для нього не буде новиною, що в коробці є безліч пар шестерень, причому кількість шестерень і кількість передач рівні. Іншими словами, якщо коробка має п'ять швидкостей, то і кількість пар шестерень буде дорівнювати п'яти. У кожній парі кількість зубів у шестерень різна і саме кількість зубів на кожній з них визначає передатне число. Зрозуміло, що в будь-якій парі одна шестерня перебуватиме на первинному валу, який ще називають провідним валом, а друга відповідно на вторинному валу, що також носить назву веденого валу.

Серед безлічі видів коробок передач на мотоцикли встановлюють такі, у яких усі пари шестерень перебувають у постійному зачепленні і навіть перехід при включенні різних швидкостей не призводить до зміни цього зачеплення. Керувати перемиканням передач байкер може за допомогою лапки на валу перемикання передач. При включенні відповідної передачі, а саме тієї, яку вибрав власник мотоцикла, крутний момент передається через заблоковану пару шестерень. Пара виявляється заблокованою, як на первинному, так і на вторинному валу, а решта пар продовжують вільно обертатися на своїх валах.

Про секвентальні коробки передач

Широкої популярності останнім часом набули механічні коробки передач, які прийнято називати послідовними або секвентальними коробками передач. Саме слово "секвентальна" від англійського "sequence" означає "послідовність". Неважко здогадатися, що в такій коробці передач швидкості можна перемикати тільки послідовно, а після першої необхідно буде включити другу передачу, після другої третю, ну і так далі. Найважливішою з переваг таких коробок вважається їхня швидкодія, яка особливо добре проявляється в ті моменти, коли мотоцикл перебуває в русі. Багато професійних гонщиків встановлюють секвентальні коробки на гоночних спорткарах.

Але не все так райдужно, як хотілося б. Конструктивна особливість секвентальної коробки передач, на жаль, часто доставляє деякі незручності своєму господареві. Полягає ця незручність у тому, що при старті мотоцикла, тобто тоді, коли він перебуває у стоячому положенні, часто без зусиль включити першу передачу неможливо. Але при включенні першої передачі головне не перестаратися, бо може знадобитися не тільки заміна лапки і вала перемикання коробки передач, але і вилочок, встановлених безпосередньо в коробці.

Де придбати вал для мотоцикла

Звичайно для того, щоб пошкодити вал перемикання коробки передач або її ведучий і провідний вал, потрібно буде сильно постаратися, проте ситуації бувають різні, у тому числі і пов'язані з дорожньо-транспортними пригодами. Якщо щось подібне з вами сталося, то звертайтеся до нашого інтернет-магазину. Тут ви зможете:

  • купити вали для вашого мотоцикла;;
  • дізнатися точну ціну на вали для мотоцикла та придбати їх недорого завдяки знижці від магазину;
  • замовити вали для мотоцикла з доставкою за адресою як у місті Києві, так і в інші регіони України;
  • у разі потреби скористатися каталогом для валів мотоцикла;
Відображення:
Вгору