0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Захист амортизатора

Захист амортизатора

Будь-який транспортний засіб, включаючи мотоцикл, при переміщенні по дорожній поверхні сприймає різні навантаження. Найчастіше вони обумовлені нерівностями дорожнього полотна та передаються через колеса. Якщо не застосовувати жодних засобів, здатних хоча б частково погасити ці навантаження, то водій мотоцикла довго протриматися в сідлі не зможе. Для того, щоб максимально знизити навантаження від дороги та забезпечити плавний хід мотоцикла, було винайдено підвіску. Вона здатна погасити коливання, що виникають, і надати мототранспортному засобу стійкість.

Найкращий гасник коливань

У різні часи конструктори для гасіння коливань застосовували різні пружні елементи. Це і торсіонні вали, і спіральні пружини, і ресори, але ніщо з перерахованого вище не справлялося з поставленим завданням. Результату було досягнуто тільки після того, як як гаситель коливань стали застосовуватися амортизатори. Причому амортизатори, що використовуються в мотоциклах, незважаючи на деяку схожість, відрізняються від автомобільних амортизаторів. Якщо в автомобілі будь-який пружний елемент, включаючи амортизатор, це самостійна конструктивна одиниця, то мотоциклі амортизатор та інші пружні складові, об'єднані в одне ціле.

Складові частини амортизатора

Як правило, сучасний передній мотоциклетний амортизатор у свою конструкцію включає такі деталі, як поршень, що розділяє, робочий циліндр, у якого є нижня вуха. До цього вуха приварюється дно. Усередині конструкції розташований шток, що має поршень та напрямну. У робочу порожнину циліндра заливають амортизаційну рідину, іншу порожнину заповнюють технічним азотом. Між порожнинами встановлюють клапан. Під час стиснення підвіски відбувається переміщення поршня донизу. В результаті деяка частина рідини через клапан перетікає у верхню порожнину, точніше в порожнину, що знаходиться над поршнем. Клапан є дросельним каналом і може перекриватися тарілкою, яка підтискається пружиною.

Принцип дії амортизатора

Такий тип амортизаторів змінився амортизаторам фрикційного типу. Усі амортизатори цього працюють за однаковим принципом. Усередині циліндра відбувається пропускання газу чи рідини через отвір незначного розміру. Чим менший отвір між порожнинами циліндра, тим більший опір чинить внутрішній наповнювач і тим жорсткішим буде амортизатор. Конструкція амортизатора передбачає також наявність напрямної, яка здатна забезпечити переміщення колеса тільки в заданій площині. Ці та подібні до них пристрої можуть працювати за допомогою важелів задньої підвіски або передньої вилки, а також маятників і телескопічних труб.

Амортизатор та безпека

Враховуючи, що саме завдяки амортизаторам вдається досягти ефективного гасіння коливань та забезпечити плавний, а головний правильний рух мотоцикла, їх слід визнати одним із головних конструктивних елементів у мотоциклі. Поїздки з несправним амортизатором на мотоциклі загрожують створенням аварійних ситуацій, внаслідок чого ймовірність дорожньо-транспортної пригоди значно зростає, а результат непередбачуваний. Існує безліч ознак, що дозволяють діагностувати поломку амортизатора. Але є способи продовжити працездатність цієї деталі. Наприклад – встановити відповідні захисні елементи.

Де придбати захист амортизатора

На сторінках сайту інтернет-магазину Мотоквартал неважко відшукати сторінки, де представлені захисні елементи для амортизатора та передньої вилки мотоцикла. Їх можна підібрати самостійно або за допомогою наших продавців та консультантів. У будь-якому випадку, звернувшись до нас перед вами, відкриються такі можливості:

  • купити захист амортизаторів, підходящу для конкретно вашого мотоцикла;
  • дізнатися ціни на захист амортизатора та купити потрібну недорого;
  • скористатися каталогом, де подано всі види захисту амортизаторів;
  • замовити захист амортизаторів з доставкою в будь-який регіон України, зокрема місто Київ;
Відображення:
Вгору