0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Зірки задні

Зірки задні

Кожен байкер любить їзду на високих швидкостях, але не всім відомо, що максимальна швидкість мотоцикла може коригуватися. Велику роль у цьому відіграє задня зірка на мотоцикл, а найдосвідченіші мотогонщики мають у своєму розпорядженні відразу кілька таких деталей.

Задні зірки на мотоцикл та їх особливості

Сучасний мото ринок має широкий асортимент різних зірок для мототехніки, що гарантують тривалий експлуатаційний термін. Деякі види навіть знижують навантаження на силовий агрегат та коробку передач. Найбільш якісні екземпляри випускаються відомими виробниками. Звичайно, ціна таких деталей буде вищою, але підвищена ефективність того варта.

Щоб задня зірка служила мотоциклісту дуже довго, необхідно приділити особливу увагу матеріалам, які використовуються під час створення даних мотоциклетних деталей. Кращі задні зірки на мотоцикл сьогодні виробляють з різноманітних титанових, алюмінієвих та інших сплавів, а на виходить виходять компоненти, що активно використовуються в мотозмаганнях класу MotoGP.

 

Відмінності між задніми зірками для мототехніки

Як зазначалося, основна відмінність між зірками полягає у матеріалах. Спеціалізовані виробники навіть створюють такі моделі гібридних зірок, які мають підвищену міцність та стійкість до корозії. При цьому основою виступає алюміній, а зубці виконуються сталевими.

Алюмінієва продукція часто використовується в кросових байках, де на першому місці для власника стоїть результат і лише потім практичність. Використання задніх мотозірок з алюмінію у повсякденному пересуванні потребує належного догляду за деталями. Рішення купити провідну зірку на мотоцикл зі сталевою структурою допоможе отримати більш довговічну деталь, яка гарантує тривалу експлуатацію.

Найвищу міцність мають ті вироби, які виробляються на основі вуглеводневої сталі та мають величезний експлуатаційний ресурс. При виготовленні застосовується технологія високочастотного загартування. Також подібні мотозірки мають верхній цинковий шар, що захищає вироби від корозії.

Як вибрати задні зірки на мотоцикл?

У більшості випадків, заміна ведених зірок здійснюється одночасно з ведучими, але фіксованого інтервалу заміни немає. Все це відбувається у зв'язку з різницею за якістю виробів – деяким під силу пройти 20 тисяч кілометрів, інші виходять з ладу вже після 5 тисяч. Задня зірка на кросовий мотоцикл повинна замінятися вчасно, не потрібно чекати, поки зуби повністю зносяться, адже тоді доведеться набувати і нового ланцюга, оскільки він сильно зношується, коли зірка вже зіпсована.

Купуючи провідні зірки, варто звернути увагу на продукцію знаменитих брендів: GROSSKOPF, JT Sprockets, PBR, Sunstar. При цьому не потрібно купувати такі вироби на ринку, де немає жодних гарантій продажу якісних товарів. Жодна економія не зможе окупити подальші ремонтні роботи, які обіцяє використання сумнівних деталей, придбаних на базарі.

Що стосується вибору відповідних задніх зірок, спочатку варто вивчити технічну документацію до транспортного засобу, де буде вказано необхідні розміри виробу. Крім того, задня зірка мотоцикла може підбиратися на основі вимірів. Для цього достатньо демонтувати встановлену провідну зірку та заміряти габарити виробу штангенциркулем. Отримані дані допоможуть під час вибору мотозірки в магазині чи інтернеті.

Де купити задню зірку на мотоцикл в Україні?

Купівля задньої мотозірки для свого байка допоможе не тільки виключити проблеми з їздою, а й підвищити швидкісний потенціал транспортного засобу. Тим не менш, досягти ефективності можна лише при використанні якісних оригінальних виробів від перевірених світових виробників, які регулярно тестують свої продукти на відповідність встановленим нормам.

Багато мотолюбителів з України вже відзначили широкий асортимент якісних мотозапчастин та найкращі ціни, які пропонує інтернет-магазин Мотоквартал. Вибрати та купити задню зірку на мотоцикл допоможуть досвідчені консультанти нашого магазину!

Передатне відношення гоночного мотоцикла

Передатне число - це співвідношення частоти оборотів провідного валу механізму до оборотів веденого валу. Чим вище ця цифра, тим сильніша тяга і менше швидкість, і навпаки. Якщо грамотно підібрати та купити задню зірку на мотоцикл, можна коригувати максимальну швидкість та тягу на задньому колесі. У заводському варіанті зірки встановлюються в такій розмірності, при яких досягається оптимальне співвідношення швидкості та динаміки.

Розглянемо спортбайк закордонного виробництва, розрахований на умови їзди по місту зі швидкістю 60 км/год, а на трасі може видати до 300 км/год. При цьому використовується тільки 5 передач, шоста є овердрайвом, тобто економічний режим, що знижує обороти і відбирає потужність з колеса для економії палива. Але для гоночного треку необхідно отримати усі 6 передач у повному діапазоні. Якщо мотоцикл іншого типу, немає необхідності в максимальній швидкості, але передачу моменту, що крутить, необхідно підняти.

Для заїздів використовується спеціальний набір зірок, тобто задня зірка на кросовий мотоцикл або спортбайк повинна підбиратися залежно від конфігурації траси. Якщо це швидкісний трек, досить неприємно, коли на прямій вас обганяють повільніші пілоти. Якщо максимальна швидкість на трасі - 220 км/год, то вище за 240 максимальної швидкості мати в запасі не потрібно. Однак, досягти шести передач в діапазоні до 240 буде дуже корисно. Дуже добре, якщо на кожній прямій ви зможете підбиратися на кілька метрів до суперників за рахунок технічної переваги.

Зміна розміру задньої зірки для стантрайду

Збільшена задня зірка на мотоцикл дозволить стантрайдер добре поекспериментувати. Так, підвищивши кількість зубів на задній зірці на +5 зубців, по відношенню до передньої, можна отримати гарне рішення для новачків, які бажають випробувати стантрайдинг, без втрати можливості їздити дорогами загального користування. При цьому прискорення зросте, а максимальна швидкість знизиться на 10%, що не критично.

Якщо придбати задню зірку, число зубців якої на 5-10 вище, ніж у передній, це підвищить потужність і дасть і більш рівну тягу для повільних байків, дозволяючи при цьому добре прохоплювати містом. Максимальна швидкість впаде на 20%.

Задня зірка мотоцикла, де на 10-15 зубців більше, забезпечить відмінну тягу для технічних та повільних стант-байків. До міста також можна буде виїхати, але скоріше для розваг, а не пересування. При цьому помітно збільшується витрата бензину та падає максимальна швидкість на 30 відсотків.

Нарешті, збільшена на 15-20 зубців ведена зірка дасть найсильніший підхоплення з низів, а також рівну та потужну тягу на низах для найскладніших технічних трюків. Це не дозволить кататися дорогами, але сприяє серйозним тренуванням. Втрати максимальної швидкості – до 40 відсотків.

Що потрібно враховувати при зміні передавального числа

Коригуючи передатне число, важливо брати до уваги такі фактори:

  • Зірка заднього колеса мотоцикла повинна мати число зубців, не кратне кількості ланок.
  • Передатне число не повинно дорівнювати цілому числу.

Для мотокросу передатне відношення підбирається під характер конкретної траси. Для низького передатного відношення та більш швидкого прискорення використовується маленька передня зірка. Також можна купити провідну зірку на мотоцикл збільшеного розміру.

Додавання одного зубця на передню зірку еквівалентно додаванню 3-4 зубців на задню зірку. Це створить низьке передатне відношення та ідеально підійде для лісових доріжок чи кросових треків, де немає великих довгих прямих ділянок. Нижче передатне відношення добре працює на трасах за типом арени, але не працюватиме на перегонах по пустелі.

Якщо необхідне високе передаточне відношення та максимальна швидкість, можна вибрати велику передню зірку або купити задню зірку на мотоцикл кросів маленького розміру. Високе передатне відношення добре працює в гонках пустелею, на піщаних кросових треках - тобто там, де немає безлічі крутих поворотів.

Більшість сучасних мотоциклів обладнані заднім приводом, який є ланцюговою передачею. Така передача складається з передньої та задньої зірок, а також безпосередньо самого ланцюга. Передні зірки ланцюгової передачі прийнято називати ведучими, а задні відповідно веденими. Провідну зірку встановлюють на вторинний вал механічної коробки, як правило, з лівого боку мотоцикла. Передню зірку виготовляють із сталі та передбачають її захист за допомогою кришки. Що стосується задніх (відомих) зірок, то місцем їх встановлення є маточина заднього колеса. Для виготовлення задньої зірки найчастіше використовують сталь, але зустрічаються і складові зірки, де серцевина виготовлена з алюмінію, а вінець зі сталі. Повністю алюмінієві зірки використовуються для застосування в мотоциклах, які беруть участь у змаганнях гоночних, з метою максимального зменшення їх маси.

Лідери з виробництва задніх зірок

Як передня, так і задня зірки ланцюгової передачі мотоцикла є витратним матеріалом і при активній експлуатації мотоцикла часто потребують заміни. Відповідно, попит на них не пропадає ніколи. Задовольнити цей попит намагаються, і не без успіху, такі добре відомі у світі компанії, як GROSSKOPF, JT Sprockets, PROX, AFAM, B-cycle, BAJAJ, CHT5, Crocodile, DGH, ESJOT, EVO, INPARTS, JR, MOTOTECH та PBR . Завдяки їм споживачі завжди можуть бути впевненими, що легко зможуть придбати в торговій мережі якісну, надійну та потрібну продукцію. Важливо для покупки передніх або задніх зірок, звертатися до перевірених спеціалізованих торгових точок, що реалізують запасні частини для мотоциклів. Крім того, всі торгові організації повинні давати гарантії на вироби, що продаються, і забезпечувати повернення коштів або заміну деталі, якщо в ній виявлено виробничий брак.

Про посадковий розмір зірки

Для того, щоб правильно підібрати зірки, необхідно враховувати деякі параметри ланцюгової передачі. Насамперед йдеться про посадковий розмір зірки. Посадковий розмір зірки визначається типорозміром або, як заведено говорити, форм-фактором. І те, й інше є стандартом, який покликаний задавати габаритні розміри деталі, що виготовляється. Крім того, цей стандарт повинен описувати додаткові параметри технічного виробу, наприклад, його форму або елементи, які можуть розміщуватися на самій деталі. Слід зазначити, що дотримання форм-фактора не є обов'язковою умовою і має суто рекомендований характер. Для задньої зірки вищезазначений параметр визначається заводом-виробником. Якщо за допомогою мануала, який повинен додаватися до мотоцикла, встановити посадковий розмір зірки не вдається, слід звернутися до каталогу цього виробника і дізнатися які саме моделі зірок можна встановлювати на мотоцикл.

Тип ланцюга та кількість зубів

Крім посадкового розміру зірки слід також враховувати, який саме тип ланцюга використовуватиметься разом із цією зіркою. Інформацію про те, як правильно підібрати ланцюг на мотоцикл, можна знайти на просторах інтернету, в тому числі і на нашому сайті. Знання про тип ланцюга дозволяє підібрати зірку потрібної товщини та із заданим кроком зубів. Рекомендується, щоб і передня, і задня зірки підходили під той самий тип ланцюга. Бажано також перед покупкою зірок прорахувати, яке передатне відношення ви бажаєте отримати в результаті заміни зірок. Від цього залежить кількість зубів, яка має бути на кожній зірці.

Як тільки всі ці питання будуть з'ясовані, можна буде сміливо звертатися до нашого інтернет-магазину. Тут для вас відкриються такі можливості:

  • купити задню зірку безпосередньо призначену для марки вашого мотоцикла;
  • замовити задню зірку з доставкою до будь-якого міста України, включаючи Київ;
  • скористатися каталогом задніх зір різних виробників;
  • дізнатися ціни на задні зірки та купити потрібну недорого;
Як купити зі знижкою?
Як швидко я отримаю товар?
  • якщо на картці товару є позначка Відправлення 24h, то він буде відправлений протягом доби
  • якщо такої позначки немає, то термін зазначений на кожній картці товару та становить від 2 до 10 робочих днів
Чи можливе повернення?
Що із оплатою?
  • оплатити онлайн можна як на сайті, так і перерахуванням на картковий рахунок
  • післяплата також доступна з додатковими витратами, що визначаються Новою поштою
  • на окремі товари необхідні повна або часткова передоплата, що зазначено на картці товару
Відображення:
Вгору