0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Паяльне обладнання

Паяльне обладнання

За допомогою такого інструменту, як паяльник, можна виконувати безліч робіт, наприклад паяння металевих або пластикових деталей, проводів, мікросхем. За допомогою паяльного обладнання або паяльника виконання робіт пов'язаних із випалюванням стають цілком доступними. Для паяння найчастіше використовують як ніхромовий чи керамічний паяльник, а й паяльні станції. До речі, спосіб з'єднання матеріалів за допомогою їх розігріву до певної температури застосовувався людством ще понад п'ять тисяч років тому. Метод розплавлення матеріалу під впливом високої температури з подальшим з'єднанням деталей широко застосовували майстри збройових справ та ювеліри. Розігрів здійснювали за допомогою металевого наконечника, що розпалювався під впливом відкритого вогню. Поняття «паяльник», як і сам інструмент, з'явився лише на початку ХХ століття. Для його роботи потрібна була електрична енергія, яка перетворювалася на теплову, а потім подавалась на оброблювану поверхню.

Принцип роботи

Принцип роботи паяльника досить простий. Нагрівальний елемент, вбудований у паяльник, розігріває робочу частину, яку ще називають жалом, до температури в 400-450 градусів Цельсія і з його допомогою розплавляють припій. Саме за допомогою припою виконують з'єднання деталей, а коли він охолоджується і застигає, відбувається надійна фіксація виробів, що спаюються. При виборі паяльника необхідно обов'язково врахувати працювати з яким напругою він розрахований. Стандартна напруга в двісті двадцять вольт поширена як на промислових об'єктах, майстернях, гаражах, так і в побутових або домашніх умовах. Однак, існують моделі паяльників, для яких виробник передбачив роботу з напругою 12 або 24 вольта. Як відомо саме таку напругу мають автомобільні акумуляторні батареї, а для того, щоб користуватися таким паяльником в умовах стандартної електромережі, необхідне застосування трансформатора, що знижує напругу до потрібного рівня.

Критерії підбору

Паяльники, розраховані на роботу від акумуляторних батарей, зручні тим, що їх можна застосовувати в тих місцях, де лінії електромережі відсутні. Вони не прив'язані проводами до розетки і тому ними зручно здійснювати паяння у важкодоступних місцях, але на жаль з часом акумулятор розряджається, так що час для активної паяння дуже обмежений. Вибираючи паяльник, втім, як і будь-який інший інструмент, в першу чергу необхідно визначитися, які завдання з його допомогою доведеться вирішувати, як часто планується його використовувати, адже одна справа - з'єднання двох проводків, а інша - пайка мікросхем різного електронного обладнання. Для кожного випадку критерії підбору паяльника будуть свої. Ще один найважливіший показник, на який необхідно звертати увагу при купівлі паяльника, це споживана потужність. Зазвичай тридцяти ват цілком вистачає для проведення всіх основних видів робіт, а для акумуляторних паяльників нормальною потужністю вважається шість ват.

Де купити

Доступним за вартістю, невибагливим у використанні та досить стійким до ударів вважається ніхромовий паяльник. Як нагрівальний елемент в ньому встановлюють ніхромову нитку, через яку проходить електричний струм і відповідно її нагрівання. З недоліків слід зазначити такі, як тривале нагрівання та швидке перегорання спіралі. Але якщо не потрібна висока продуктивність і не передбачається постійних і частих робіт, то такий паяльник цілком підійде. Звертайтеся до нашого інтернет-магазину та отримайте можливість:

  • купити паяльник та паяльне обладнання;;
  • дізнатися ціни на паяльники, паяльне обладнання та придбати необхідне недорого;
  • скористатися каталогом паяльного обладнання;
  • замовити паяльник та паяльне обладнання з доставкою, як до міста Києва, так і до будь-якого іншого міста України;
На жаль, на Ваш запит нічого не знайдено. Напишіть нам на info@motokvartal.com.ua або залиште запит у Телеграм-чаті https://t.me/motokvartal
Вгору