0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Роз'єми та з'єднання

Роз'єми та з'єднання

Для механічного з'єднання або роз'єднання електричного ланцюга в різних механізмах, у тому числі мотоциклах, застосовують електротехнічні пристрої. Ці пристрої називають електричними роз'ємами або електричними з'єднувачами. Найчастіше роз'єм складається із двох частин. Одна частина має контакти штирьового типу (що виступають штирі), друга, відповідно, гніздові контакти (поглиблення). Наочне уявлення про роз'єми дають прилади, що застосовуються в побуті, мають вилку, яка підключається до розетки.

Штепсельна вилка та розетка

Штепсельна вилка є з'єднувачем, який приєднаний до кабелю. Розетка – джерело живлення. Коли вилка від'єднана від гнізда (розетки), напруга відсутня. У розмовній промові найчастіше можна почути такі неофіційні терміни, як тато - виделка, мама - розетка. Незалежно від назв електричний контакт настає в той момент, коли вилка та розетка фізично з'єднані між собою. Залежно від призначення електричних елементів, що з'єднуються, число контактів між ними може варіюватися від двох і до декількох тисяч.

Перелік найкращих компаній з виробництва роз'ємів

Вилку (з'єднувач) виробники поміщають у корпус, який може бути як розбірним, так і нерозбірним. Для виготовлення корпусу застосовують такі матеріали, як кераміка, метал, гума або пластик. Всередині корпусу є ізолятор, призначений для механічного кріплення необхідних елементів. Споживачі відзначають гарну якість роз'ємів, що виробляються такими компаніями, як 4Ride, Oxford, Biketec, EVO, Komatcu, Kuryakin, ST, XJB, а також окремих підприємств Китайської республіки. Не можна унеможливити придбання неякісного виробу або підробки. Але звести її до мінімуму можна купуючи запасні частини лише у спеціалізованих магазинах та консультуючись із продавцями чи менеджерами.

Види роз'ємів

У мототранспортній техніці можуть використовуватись різні види роз'ємів. Так в електронних блоках управління обладнанням використовують спеціальні роз'єми для друкованих плат (РСВ), для антен або радіо застосовують радіочастотні роз'єми (RF), а в місцях зі струмами великої величини неможливо обійтися без силових роз'ємів (Power). Практично вже сформовано нову групу роз'ємів. Їх відрізняє наявність великої кількості контактів, можливість швидко обмінюватися цифровими сигналами, а також компактні розміри.

Типи роз'ємів

Розрізняють такі три типи роз'ємів. До першого відносять вологозахищені роз'єми. У їх конструкції є ущільнювачі, виготовлені з гуми. За допомогою ущільнювачів місця, де клеми виходять із корпусу, плюс саме місце з'єднання, герметизується, запобігаючи попаданню вологи всередину корпусу. Для закриття вільних місць застосовують спеціальні заглушки. У роз'ємів, що не захищені від вологи, ущільнювачі відсутні, клеми знаходяться в торці. Встановлюються у місцях, де доступ вологи обмежений. Комбіновані роз'єми мають клеми різної ширини. Використовуються у випадках, коли на пристрій необхідно одночасно передати живлення та сигнал керування.

Де купити роз'єм та з'єднання

Як правило, роз'єми та з'єднання служать справно і заміни не потребують протягом усього терміну експлуатації. Але ситуації бувають різні і якщо заміни роз'єму уникнути не виходить, звертайтеся в наш інтернет-магазин. Тут ви зможете самостійно або за допомогою наших фахівців підібрати необхідний виріб, отримавши такі можливості:

  • купити роз'єми та з'єднання, відповідні марки чи типу вашого мотоцикла;
  • дізнатися актуальні ціни на роз'єми та з'єднання та придбати їх недорого;
  • скористатися каталогом роз'ємів та з'єднань;
  • замовити роз'єм чи з'єднання з доставкою до будь-якого населеного пункту України, включаючи місто Київ;
Відображення:
Вгору