0Порівняння товарів
Мотоквартал — Всеукраїнский магазин мототоварів
0
Мій кошик

Регулювальні пластини клапанів для кубатури

Регулювальні пластини клапанів для кубатури

Переважна більшість двигунів внутрішнього згоряння потребують періодичного регулювання клапанів. При виконанні цієї операції також використовуються регулювальні пластини. Справа в тому, що в циліндри двигуна повинна вчасно потрапляти паливна суміш, причому в обмеженій кількості. Також своєчасно має відбуватися звільнення циліндрів від газів, що відпрацювали. Безпосередню участь у цьому процесі беруть впускний та випускний клапани і саме завдяки їм все відбувається у строго певні відрізки часу. Їх роботою управляє розподільний вал, у якого є спеціальні кулачки, що відкривають і закривають кожен клапан у заданий момент часу. Розподільний вал може впливати на клапан у різний спосіб. Один із них передбачає безпосередній вплив кулачка на штовхач, а в іншому випадку в роботі беруть участь спеціальні коромисла.

Значення теплового зазору

Враховуючи, що клапани працюють в умовах високих температур і при нагріванні розширюються, необхідно дотримуватися теплового зазору, який би і компенсував подовження клапана. У цьому полягає головна мета, яку переслідують при регулюванні клапанів. Якщо розглядати клапан при нормальних температурах, коли немає тиску з боку розподільного валу і він закритий, можна помітити, що пружина щільно притискає тарілку клапана до сідла, а фаски на обох елементах забезпечують повну герметичність. Такий стан ідеально доки двигун не працює, а ось під час його роботи і значного підвищення температури, якщо не відрегулювати тепловий зазор приводу клапанів, то робота буде не ефективною і з великими втратами. За фактом клапан не зможе виконувати свою головну функцію, а саме, щільно, надійно та герметично перекривати доступ до камери згоряння двигуна.

Наслідки несвоєчасного регулювання клапанів

Поряд з вищезгаданим тепловий зазор може змінитися у зв'язку зі зносом будь-яких елементів, що відносяться до приводу кулачків, а також якщо знос поверхонь самих кулачків. У цьому випадку навіть під час роботи двигуна та досягнення максимально можливого нагрівання клапанів та їх складових, між ними та розподільчим валом завжди буде зазор. Торкання можливе, але тільки в той момент, коли відбуватиметься дія кулачка, а сам дотик у цьому випадку виконується тільки у вигляді удару, що згубно впливає на весь клапанний механізм. Крім того, погіршиться і наповнюваність циліндра паливною сумішшю, що пов'язано з неповним і несвоєчасним відкриванням клапана. І зменшення, і збільшення теплового зазору негативно впливає на роботу двигуна та його ресурс. Наслідки несвоєчасного регулювання клапанів позначаться досить короткі терміни. Якщо камера згоряння через нещільне прилягання клапана завжди відкрита, то і компресія відповідно зміниться в меншу сторону. Так, ще й плюс до цього відбуватиметься прорив розпечених газів у випускний або у впускний тракт.

На цьому негативні наслідки невідрегульованого клапана не закінчуються. Чи не щільний контакт є причиною того, що погіршується процес охолодження. Насамперед це стосується випускних клапанів, оскільки гази, що відпрацювали, мають високу температуру і на відміну від впускного клапана паливною сумішшю не охолоджуються. Зрештою, невідрегульований клапан одного разу не зможе витримати підвищеної температури і зруйнується або, як кажуть фахівці, прогорить.

Де купити

Отже, якщо ви зібралися регулювати клапани, то звертайтеся до нашого інтернет-магазину та отримайте можливість:

  • купити регулювальні пластини клапанів для кубатури;;
  • замовити регулювальні пластини клапанів для кубатури з доставкою до міста Києва або будь-якого іншого міста України;
  • скористатися каталогом регулювальних пластин клапанів для кубатури;
  • дізнатися ціни на регулювальні пластини клапанів для кубатури та придбати необхідні недорого;
Відображення:
Вгору