Заміна ланцюга та зірок на мотоциклі своїми руками.

1 Приготуйте інструменти

2. Порахуйте зуби

Замовляючи змінні зірочки, важливо отримати правильну деталь. Якщо ви не змінюєте передачу, переконайтеся, що нові зірочки, які ви купуєте, мають таку саму кількість зубів, що й оригінальні. Відхилення від стандартної специфікації призведе до зміни передаткової частини кінцевого приводу.

 

3. Відкрийте зірочку

Спочатку зніміть пластикову кришку передньої зірочки. Цей Suzuki SV650 має лише три 4-мм шестигранні болти, які тримають кришку, але на інших мотоциклах також може знадобитися зняти шліцевий важіль коробки передач. Якщо це так, запишіть або позначте ручкою точне розташування шпонок стосовно втулки важеля перемикання передач для повторного складання.

4 Послабте гайку кріплення

Послабте гайку кріплення передньої зірочки. Зверніть увагу на фіксаційну шайбу за гайкою, її потрібно буде притиснути назад, перш ніж відкручувати гайку.

5 Передні зуби

Перед тим, як встановлювати нову передню зірочку, переконайтеся, що ланцюг ослаблений, повністю відкрутивши регулятори. Зніміть зірочку та встановіть нову, надіньте шайбу та переконайтеся, що вона правильно розміщена на шліці. Затягніть гайку до потрібного крутного моменту.

6 Витягніть колесо

Зніміть заднє колесо, а потім покладіть його на підлогу, використовуючи захисний килимок або тканину, щоб запобігти пошкодженню. Відкрутіть гайки, які утримують задню зірочку, переконавшись, що вони безпечні для подальшої установки. Так само як із передньою зірочкою, переконайтеся, що нова зірочка має правильний тип і розмір.

7. Затягніть гайки

Розташуйте нову зірочку на монтажну поверхню і затягніть гайки вручну. Усі гайки повинні бути self-locking типу. Спочатку затягніть їх хрест-навхрест, а потім скористайтеся динамометричним ключем, щоб затягнути їх до правильного значення, як зазначено в посібнику з обслуговування.

8. Роз'єднайте ланцюг за допомогою ланцюгового розгалужувача

Встановивши колесо, затягніть ланцюг, щоб запобігти його скручуванню. Помістіть ланцюговий розгалужувач на м’яку ланку – він зазвичай має поглиблення на кожній з головок заклепок і буде виглядати не так, як інші. Переконавшись, що розгалужувач закритий на задній частині ланки, накрутіть штифт, поки він не почне витискати ланку. Потім зробіть іншу сторону пластини та просуньте іншу шпильку.

9 Встановлення нового ланцюга

Поставте велосипед на підставку, щоб заднє колесо могло вільно обертатися. З’єднайте новий ланцюг зі старим ланцюгом за допомогою роз’ємної ланки, а потім витягніть старий ланцюг під час подачі нового ланцюга, поки новий ланцюг не буде навколо передньої й задньої зірочки. Зніміть стару ланку і ланцюг, відрегулюйте натягувачі, щоб ланцюг можна було з’єднати.

10. Встановлення ущільнювальних кілець

Заклепайте бічні пластини за допомогою інструменту для клепки. Притискаючи бічні пластини разом, переконайтеся, що ущільнювальні кільця на місці, а потім рівномірно притисніть пластини разом. Слідкуйте за величиною зазору та стиснення кілець і будьте обережні, щоб не перетиснути їх. Відрегулюйте натяг ланцюга та затягніть гайку шпинделя колеса.