Заміна ручок керма.
Процес нескладний, якщо знати з якого боку підійти. Але часом у новачків виникають проблеми з цієї процедури.
Отже, з діаметром керма мотоцикла ви визначились, нові ручки (гріпси) купили. Ну або замінили само кермо, і потрібно переставити ручки на нього.
Крок перший – ручки треба зняти
Права: розбираєте пульт і знімаєте ручку разом з ним, попередньо від'єднавши трос газу (або троси, якщо у вас їх декілька). Нічого складного.
А ось з лівою ручкою, буває, трапляються казуси. Річ у тому, що її часто садять на клей, щоб вона не прокручувалась. Іноді важки керма вкручені в само кермо і таким чином тримають ручки, але зустрічається таке нечасто.
Ліва: якщо необхідно зняти ручку з керма, не пошкодивши — є кілька способів:
1. Розкрутивши лівий кронштейн і відсунувши його до центру керма, щоб дати собі вільний простір, спробуйте підчепити чимось гострим і тонким предметом ручку зсередини. Ідеально підійде інструмент на зразок шила. Внутрішня основа ручки зазвичай гумова, так що, працюючи акуратно, ви нічого не зашкодите. Підчепивши край ручки, побризкати всередину WD-40. Це забезпечить гарне ковзання, крім того, WD-40 надасть деякий роз'їдний вплив на клей. Повторіть процедуру кілька разів, ручка повинна знятися.
2. Глибоко під ручку підлізти не виходить, і вона як і раніше сидить намертво? Спосіб номер два — спробуйте підчіплювати її, як описано вище, і засовувати всередину пластикові стяжки для проводів. Зрозуміло, попередньо бризкаючи під ручку все тієї ж WD-40. Вся річ у тому, що пластик набагато краще ковзає по сталевій поверхні керма, ніж гума. Напихав під ручку десяток стяжок по колу, ви, швидше за все, зможете її зняти.
3. Якщо ж невгамовна ручка вперто не хоче піддаватися, то на допомогу прийде третій «народний» спосіб. Потрібно занурити ручку в гарячу воду, тоді клей під нею придбає плинність, і ручку можна буде легко поцупити. Вода з-під крана не підійде, на ось окріп з чайника буде в самий раз. Нахиляєте мотоцикл вліво (або обережно кладете на дуги, якщо вони є), і занурює кінець керма з ручкою в гарячу воду. Через три хвилини ручка легко зніметься.

Один з вищеописаних способів напевно спрацює. Коли ж ви будете ставити ручки на місце, ліву ручку бажано посадити на клей для гуми, щоб вона не прокручувалась. Суперклей не потрібен — а раптом доведеться знову знімати ручку? Герметик навряд чи досить міцно її приклеїть. Так що гумовий клей буде в самий раз.
От і все. Гарного вам настрою.
Ваш Мотоквартальний